Izvor: Blic, 08.Jun.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Šiptar ubijao saradnike Arkanovih ubica

Šiptar ubijao saradnike Arkanovih ubica

BEOGRAD - Miladin Suvajdžić zvani Đura Mutavi, svedok saradnik na suđenju zemunskom klanu optuženom za veliki broj ubistava i otmica u Beogradu, objasnio je juče u Specijalnom sudu motive zbog kojih je vođa klana Dušan Spasojević Šiptar naređivao likvidacije ljudi iz kriminalnog miljea.

Na suđenju koje je i drugog dana Suvajdžićevog svedočenja zatvoreno za javnost, on je, prema saznanjima 'Blica', izjavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da su Todor Gardašević, kum Andrije Draškovića, Željko Bodiš, Zoran Uskoković Skole i Branislav Lainović Dugi nastradali zbog umešanosti ili saradnje sa ljudima koji su ubili Željka Ražnatovića Arkana. Izvor 'Blica' kaže da je Suvajdžić tvrdio da je motiv zemunskog klana da ubije Sredoja Šljukića Šljuku bio taj što se Šljukić, prema mišljenju Dušana Spasojevića, uključivao u politiku odlazeći na mitinge DSS-a, pa se Spasojević bojao da ga zbog toga Šljukić ugrožava. Prema izjavi Suvajdžića, Jovan Guzijan Cuner je likvidiran jer je pripadao Šljukićevoj ekipi.

Kako kaže izvor 'Blica', Suvajdžić je pomenuo da je viđao neke političare da dolaze kod Spasojevića u Šilerovu ulicu, ali nije znao da kaže njihova imena. Suvajdžić je objasnio da nije gledao televiziju u tom periodu pošto je imao mnogo posla, pa ne zna kako se koji političar zove.

Suđenje se nastavlja.

N. Jovanović

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.