Simović optužen za ubistvo Vuka

Izvor: Kurir, 07.Maj.2012, 07:17   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Simović optužen za ubistvo Vuka

Specijalno tužilaštvo podiglo optužnicu protiv „zemunca“ zbog likvidacije svedoka-saradnika

BEOGRAD - Prikupljeni dokazi!

Specijalno tužilaštvo podiglo je optužnicu protiv „zemunca Aleksandra Simovića (36) zbog ubistva svedoka saradnika Zorana Vukojevića Vuka.

- Zahvaljujući materijalnim tragovima, rezultatima DNK analize, ali i iskazima svedoka, krivična prijava protiv Aleksandra Simovića, koja je podneta >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << 2007. godine, rezultirala je optužnicom. Uskoro bi trebalo da bude zakazano i suđenje - kaže izvor Kurira iz srpskog pravosuđa.

Zoran Vukojević brutalno je ubijen 3. juna 2006. godine. Otet je iz svog dvorišta u Zemunu, a zatim zverski mučen. Njegovo telo pronađeno je nekoliko sati kasnije, zapaljeno u šipražju pored auto-puta Beograd-Zagreb.

- Na telu svedoka saradnika pronađene su brojne povrede. Bio je oblepljen selotejp trakom i spaljen, a ruke su mu bile vezane lisicama. Upravo na lisicama pronađen je DNK trag Simovića - podseća izvor Kurira.

(J. S.)

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.