Izvor: Blic, 05.Apr.2000, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šestoro dece ranjeno
Šestoro dece ranjeno
PRIŠTINA - Šestoro dece, svi starosti deset godina, ranjeno je prekjuče u eksploziji ručno pravljene eksp- lozivne naprave sa kojom su se deca igrala u selu Resnik, 15 kilometara istočno od Kline, saopštio je juče portparol Kfora Filip Anido.
Četvoro dece je teško ranjeno i prebačeno u civilnu bolnicu u Prištini, dok je dvoje dece zbrinuto u italijanskoj vojnoj bolnici u Klini.
On je rekao da je vojna policija juče pronašla >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << jednu bebu na putu od Kline prema Prištini. Američki vojnici prebacili su devojčicu u bolnicu u kampu 'Bondstil'. Devojčica, koju su američki vojnici nazvali 'Bejbi Ejpril' uspešno se oporavlja od iscrpljenosti i dehidracije.
U Cernici kod Gnjilana preksinoć je uhapšen Stanimir Vasić pošto su roditelji albanske dece, koja su mu kamenovala kuću, prijavili Kforu da je pokušao da ih ubije, javili su radio-amateri. Posle niza kamenovanja kuće koja je na putu sa lokalnu školu, on je sa još nekolicinom Srba pojurio albanske maloletnike, pa je usledila prijava i hapšenje uz obrazloženje da je on izmislio priču o kamenovanju. U središnjem delu sela Cernica živi još oko 450 Srba, koji su okruženi sa oko 1.000 komšija albanske nacionalnosti.
Jedan Srbin, koji se dobrovoljno predao, osumnjičen je za dvostruko ubistvo nedaleko od sela Gornja Gušterica u lipljanskoj opštini, saopštila je juče policija Unmika. On je u ponedeljak oko jedan sat ujutru iz automatske puške tipa AK-47 ubio vlasnika i konobara jednog kafića. Obojica ubijenih su bili srpske nacionalnosti.
Unmik policija je prekjuče ujutru, na putu prema prištinskom naselju Grmija, pronašla telo jednog ubijenog čoveka. Utvrđeno je da je ubijeni muškarac bio starosti između 55 i 60 godina i da je imao 'rane na glavi'. Unmik policija dodaje da su žrtvi ruke bile vezane iza leđa, što nagoveštava mogućnost da se ubistvo dogodilo na nekom drugom mestu.
Jedna bomba preksinoć oko 21 čas bačena je na stan Franje Matića u Obiliću, da je u tom napadu pričinjena velika materijalna šteta, ali da povređenih nije bilo.
Preksinoć oko 19 sati albanski piromani zapalili su kuću Ljubomiru Bo- jkoviću kod Prištine. Njegova kuća se nalazila na međi sa albanskim delom naselja i pošto je do temelja sagorela, kao i sve pomoćne prostorije, on je juče napustio Brnjicu, što je bio cilj albanskih ekstremista. Iz Kosova Polja se iselio Ljubiša Bojanić na čiju su kuću Albanci pre nekoliko dana bacili 'molotovljev koktel'.
U Kosovskoj Vitini, u selu Vrbovac, posle dvodnevnih barikada Srbi su postigli dogovor sa komandom Kfora da se barikade uklone. 'Na svim prilazima selu su postavljeni ležeći policajci radi usporavanja saobraćaja, a stalni punktovi će se ubuduće nalaziti na svim prilaznim putevima. Više se neće vršiti bezrazložno pretresanje srpskih domaćinstava, a Kfor je najavio prva hapšenja osumnjičenih albanskih ekstremista', javili su radio-amateri.
Telo ubijenog četvorogodišnjeg dečaka Mentora Beriše pronađeno u Novom Selu kod Vučitrna, a drugih detalja nema. N. ZEJAK Saslušan maloletni ubica
KOSOVSKA MITROVICA - Albanski maloletnik koji je 1. februara u centru Srbice ubio jednog ruskog vojnika iz automatske puške prekjuče je uspeo da pobegne iz mitrovičkog zatvora, usred dana, ali je ubrzo uhvaćen u blizini železničkog mosta u severnom delu grada, potvrdio je portparol UN policije Ivan de San Foa. On je juče prebačen u zatvor u Prištini. Ubicu ruskog vojnika saslušale su međunarodne sudije u Kosovskoj Mitrovici. Z.V.V. Uhapšen Šukri Buja
PRIŠTINA (Beta) - Komandant Šeste zone Kosovskog zaštitnog korpusa Šukri Buja uhapšen je zbog nedozvoljenog nošenja oružja, piše juče prištinski 'Kosova sot'. Buju su uhapsili američki vojnici na jednom kontrolnom punktu u istočnom sektoru, rekao je izvor iz Kfora koji je želeo da ostane anoniman.
Buja, koji je uhapšen u petak, nedaleko od sela Livoče, kod Gnjilana i dalje je u pritvoru u američkoj bazi 'Bondstil' nedaleko od Uroševca. List navodi da se do sada nijedan predstavnik međunarodne misije na Kosovu nije oglasio povodom hapšenja nekadašnjeg komandanta zvanično raspuštene 'OVK' za zonu Nerodimlja.












