Izvor: Glas javnosti, 19.Apr.2010, 07:11 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šesti početak suđenja Andriji Draškoviću
BEOGRAD - Početak šestog suđenja Andriji Draškoviću i Aleksandru Kristijanu Goluboviću, optuženim za ubistvo Zvonka Plećića u beogradskom restoranu "Knez", zakazan je za petak, 23. april, pred Višim sudom u Beogradu.
To je drugi pokušaj početka šestog suđenja, pošto je prethodni put, 30. marta, suđenje odloženo za 23. april jer se pred sudom nije pojavio Golubovićev advokat Vladan Vukčević.
Suđenje je trebalo da počne ispočetka zbog promene predsednika >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << sudskog veća posle izbora svih sudija krajem 2009. godine, pošto je predmet od Marine Anđelković preuzela Zorana Trajković.
Suđenje Draškoviću i Goluboviću je i prethodni, peti put ponovljeno zbog promene sudije, pošto je sudija Zoran Zvonar prešao u advokate.
Optužnica tereti Draškovića i Golubovića da su 11. septembra 2000. godine, posle prepirke sa Plećićem koji im je smetao i vređao ih dok su ručali u "Knezu", ustali od stola, izvadili pištolje i ispalili veći broj hitaca u Plećića.
U optužnici se navodi da je Plećić tom prilikom bio okrenut leđima od Golubovića, a bočnom stranom, levo od Draškovića.
Za ubistvo u "Knezu" Drašković i njegov kum Golubović su osuđivani više puta, ali su presude uvek ukidane.
Početak suđenja za ubistvo Tatona, dvojica u bekstvu
Izvor: Sportal.rs, 19.Apr.2010
Pred Višim sudom u Beogradu u sredu počinje suđenje grupi od 14 optuženih od kojih su dvojica u bekstvu, za ubistvo navijača francuskog fudbalskog kluba Tuluz Brisa Tatona (28), u centru Beograda, septembra 2009.












