Izvor: Blic, 07.Avg.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Sedmostrukim ubicom plaše decu
Sedmostrukim ubicom plaše decu
LESKOVAC - Dok policija bezuspešno traga za odbeglim sedmostrukim ubicom Draganom Čedićem iz Leskovca, u varoši na Veternici ispredaju se priče o njegovom nasilničkom, inteligentnom i proračunatom umu, koje u velikoj meri podlogu nalaze u krimi i naučnofantastičnim filmovima.
Tako su neki, na primer, uvereni da je Čeda, kako ga je zvalo društvo, obezbedio hranu za višemesečne potrebe, snabdeo se arsenalom oružja i >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << municijom, smestio u neku zemunicu na Kukavici i čeka da se policija i psi tragači umore. A od dresiranih pasa, krije se, navodno, po specijalno izučenim metodima. Prema drugima, Čedić se krije ispred nosa policije i vreba njihovu nepažnju da precrta sva imena sa navodnog spiska za likvidaciju. Mnogo je poklonika verzije da je on odmah posle masakra supruge i njene rodbine i prijatelja prebegao u Bugarsku, Makedoniju ili na Kosovo i Metohiju, i da ga tamo kriju njegovi kompanjoni s kojima je, navodno, 'trgovao i dilovao drogu'. U prilog tim tezama ide i naknadno svedočenje komšija da je se sa Čedićem u vreme zločina u 'vartburgu' videla još jedna osoba.
Policija razmatra i mogućnost njegovog samoubistva, ali čaršija kao da ne želi da veruje u takvu mogućnost, a neretki su roditelji koji svoju nemirnu decu plaše Čedom.
- Noćas se moj unuk probudio i tresući uvukao u moj krevet, iz straha da ga ne ubije Čeda - kaže jedan građevinski radnik.
'Teoretičari', međutim, previđaju činjenicu da Dragan Čedić ne bi ostao neprimećen u bilo kojoj sredini. On, naime, ima glasno izražene tikove, koji liče na kombinovane krikove koje ispušta nekoliko domaćih životinja. Oni se čuju i na udaljenosti od 500 metara. Izvesno je, međutim, da je Čedić ostavio oproštajno pismo svojim roditeljima, čiju sadržinu policija ne želi da saopšti u cilju istrage. 'Blic' nezvanično saznaje da u njemu nema ni pomena o spisku za likvidaciju, te da se u njemu najviše bavio svojom ćerkom Marijom i da je bio zabrinut za njenu sudbinu. Otkriveni su i detalji iz pisma Biljane Čedić koje je napisano prošle godine iz Budve, i u kome ona policiju i sudstvo upozorava na Čedićevu 'sadističku narav'. U tom pismu ona je navela da je savkodnevno izložena Čedićevoj patološkoj ljubomori i fizičkom i seksualnom zlostavljanu u prisustvu ćerke Marije, te izražava bojazan za njeno mentalno zdravlje. Biljana je upozorila da će se Dragan pretvoriti u zver kada ga bude ostavila.
U policiji, međutim, kažu da su supružnici poslednjih meseci ostavljali utisak da su sukobi izglađeni.
- Nepuna dva sata pre zločina, kuću sestara Kulašević napustio je zamenik komandira saobraćajne policije u Leskovcu, koji je brat od strica ubijenih sestara. On je tu bio privatno, pošto je tog dana iz Požarevca dovezao najstariju sestru Ivanu sa sedmomesečnom bebom. Mislite da on ne bi ništa preduzeo da je makar slutio da će psihopata izvršiti zločin? - kaže Zoran Stojanović, načelnik leskovačkog SUP-a. M. Ž. I.









