Izvor: BKTV News, 18.Mar.2014, 16:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Šariću određen pritvor do 60 dana
Narko-bos Darko Šarić uhapšen je jutros u zajedničkoj akciji državnih organa Srbije i Crne Gore i prebačen iz Podgorice u Beograd gde je saslušan u Specijalnom sudu koji mu je odredio pritvor do 60 dana.
Šarić je na saslušanju rekao da se krio u Latinskoj Americi i delu južne Afrike, preneo je njegov advokat. Odluka o pritvoru u toku dana.
Šarić se bezuslovno predao pre mesec i po dana, izjavio je ministar pravde Nikola Selaković dok je prvi potpredsednik Vlade >> Pročitaj celu vest na sajtu BKTV News << Aleksandar Vučić napomenuo da Šarić ne može biti zaštićeni svedok.
Vučić je izjavio je da narko bos Darko Šarić ne može dobiti status svedoka saradnika, a za njegovo hapšenje nakon bezuslovne predaje najveće zasluge pripisao je posebnoj radnoj grupi koja je u okviru BIA radila na lociranju i hapsenju.
On je rekao da je branilac uhapšenog narko bosa 24. februara ove godine ponudio bezuslovnu predaju Šarića nadležnim organima Srbije.
“To smo prihvatili iz nekoliko razloga – da ne bi dolazilo do odugovlačenja kroz ekstradicione postupke, da bi izbegli svaku vrstu krvoprolića i da se Šarić nađe pred nadležnim organima i da bude priveden”, rekao je Vučić.
On je na vanrednoj sednici vlade posvećenoj hapšnjeu Šarića naveo da on ne može dobiti status svedoka saradnika, jer je optužen kao organizator kriminalne grupe.
Radna grupa koja je u okviru BIA radila na lociranju i hapšenju, naveo je Vučić, primenjivala je najsloženije metode i sredstva u lociranju Šarića, što obuhvata tajnu pratnjuju u zemlji i inostranstvu u trajanju od 270 dana, kao stalni video nadroz objekata kroz ceo taj period
“Zbog prirode posla ne mozemo da kažemo koliko objekata je nadzirano.. Korišćena su GPS sredstav za lociranje na 20 obejekata, praćena je komunakcija 15 lica što obuhvata ukupno 75 mera, a o nekim merama razumećete ne možemo da govorimo”, naveo je Vučić.
On je dodao i da su korišćena prislušna sredstva na otvorenim i zartvorenim prostorima, ukupno 51 put, a izvešen je i tajni pretres na različitim lokacijama, ukupno 25 puta, u inostranstvu i zemlji angažovano je više od 20 sardnika i da je u lociranju učestvovalo najmanje 15 službi bezbednosti.
Vučić je precizirao da je jedini uslov Šarića bio polusatno viđenje sa sinom, kćerkom i suprugom.
“Smatrali smo da to ništa ne otežava i neumanjuje značaj postupka”, rekao je Vučić i dodao da mu je to bilo omogućeno u međunarodnoj slobodnoj zoni na aerdoromu u Podgorici.
Izvor: tanjug.rs
Tweet
Šarić saslušan, određen pritvor od 60 dana
Izvor: NTV.rs, 18.Mar.2014
Narko-bos Darko Šarić uhapšen je jutros u zajedničkoj akciji državnih organa Srbije i Crne Gore i prebačen iz Podgorice u Beograd gde je saslušan u Specijalnom sudu koji mu je odredio pritvor do 60 dana. Šarić je na saslušanju rekao da se krio u Latinskoj Americi i delu južne Afrike, preneo...














