Izvor: Kurir, 23.Dec.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
STARICA IZGORELA ZBOG GREJALICE
NOVI SAD - Franciška Varga (84) nastradala je požaru u svojoj kući u Ulici vojvode Šupljikca 18. Starica koja je živela sama pala je preko električne grejalice nakon čega joj se zapalila garderoba.
U požaru je oštećen enterijer stana, a materijalna šteta procenjena je na 50.000 dinara.
- Pokušali smo sve kako bismo joj pomogli, ali nismo ništa mogli učiniti. Zatvorila je vrata rajberom i nikako nismo mogli ući. Hteli smo da je dozovemo, vikali smo, a dim je samo >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << izlazio kroz vrata njene kuće. Kada su vatrogasci stigli, oni su razvalili vrata, ugasili vatru i sanirali požar. Nas su sve uterali u kuće i nisu nam dali da gledamo - ispričao je jedan od očevidaca požara koji je izbio u petak posle podne u staroj kućici.
Kako je zvanično saopštila novosadska policija, požar je započeo kad je staričina garderoba pala preko električne grejalice i zapalila se. Komšinica koju samo oronuli zid deli od ugljenisanog dnevnog boravka preminule starice primetila je kako joj dim ulazi u kupatilo. Odmah je pozvala policiju i vatrogasce, koji su, kako kaže, došli vrlo brzo.
Kada su vatrogasci ušli u prostoriju stradale zbog grejalice, drveni štok od vrata ostave, podni otirač i električni šporet bili su nagoreli, a zidovi i plafon dnevne sobe začađeni.
Pokojna starica živela je u samo tridesetak kvadratnih metara, a ukupna materijalna šteta koju je napravila vatra procenjena je na oko 50.000 dinara. Njeno telo preneto je u Zavod za sudsku medicinu u Novom Sadu radi utvrđivanja uzroka smrti, kaže se u policijskom saopštenju.





