SKOPLJANCI OSUĐENI ZBOG RAZBOJNIŠTVA

Izvor: Kurir, 22.Nov.2011, 21:12   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SKOPLJANCI OSUĐENI ZBOG RAZBOJNIŠTVA

NIŠ- Viši sud u Nišu osudio je u prvostepenom postupku trojicu Skopljanaca na višegodišnje kazne zatvora zbog razbojništva u Nišu, koje su pre godinu dana izvršili u porodičnoj kući Petković, rečeno je u tom sudu.

Na 11 godina zatvora osuđen je Dejan Janevski, a Mihajlu Kostovskom izrečena je kazna zatvora šest i po godina zbog razbojništva, nedozvoljenog držanja i nošenja oružja i sprečavanja službenog lica u vršenju službene radnje, rekla je portparol suda Tamara >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Savić Cvetanović.

Na sedam godina zatvora osuđen je u odsustvu Nedzad Dupljak, zbog razbojništva počinjenog sa prethodnom dvojicom i zbog još jednog razbojništva iz ranijeg perioda, navela je Savić Cvetanović.

Trojica Skopljanaca upali su kuću Petkovića 23. septembra prošle godine i tom prilikom ranili Rastka Petkovića koji se sa ocem Dragoslavom suprotstvio iznenadnim napadačima.

Sa sprata, neprimećeno, mlađi sin, pozvao je policiju koja je stigla veoma brzo. Trojka se dala u beg i pucajući na policiju povredila je jednu stariju osobu koja se zatekla na ulici.

Policija je jednog od trojice Skopljanaca ranila i uhapsila, a drugi je uhapšen kasnije prilikom pokušaja prelaza državne granice, dok je treći još u bekstvu.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.