SEDAM GODINA ZATVORA ZBOG POKUŠAJA UBISTVA SANDULOVIĆA

Izvor: Kurir, 06.Sep.2011, 19:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

SEDAM GODINA ZATVORA ZBOG POKUŠAJA UBISTVA SANDULOVIĆA

BEOGRAD- Viši sud u Beogradu osudio je Zorana Tešića na sedam godina zatvora zbog pokušaja teškog ubistva Nikole Sandulovića, 18. januara 2010. godine u beogradskoj opštini Zemun, dok su ostala trojica optuženih oslobođeni zbog nedostatka dokaza.

Tešiću je ukinut pritvor do pravosnažnosti presude, a sva četvorica optuženih su oslobođeni optužbe za izazivanje opšte opasnosti.

Za pokušaj teškog ubistva Sandulovića optuženi su Tešić, Dragan Ražnatović, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Miloš Ristanović i Dragosav Pejić.

Sudija Dušanka Đorđević rekla je u obrazloženju presude da je kazna od sedam godina minimalna za to krivično delo i da su olakšavajuće okolnosti to što Tešić ranije nije osuđivan i što je porodičan čovek.

Sud je utvrdio da je Tešić 18. januara 2010. godine podmetnuo eksploziv pod automobil u kojem je bio Sandulović. Sandulović je teško povređen u eksploziji, dok su lakše povrede zadobili Petar Jovanović, Tomica Tepavac i Vladimir Đurić.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.