Raste izvoz organskih proizvoda iz Srbije

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 15.Apr.2023, 18:37

Raste izvoz organskih proizvoda iz Srbije

U Srbiji je u poslednjih deset godina vrednost izvoza organskih proizvoda porasla za više od 15 puta. Naša ekipa posetila je porodicu Aćimović iz Futoga koja je organsku proizvodnju povrća i voća sertifikovala pre deset godina.

Organska proizvodnja nije običan posao, to je filozofija koja sublimira ljubav prema prirodi, poljoprivredi I zdravom životnom stilu kaže Dragan Aćimović iz Futoga koji je je kroz dugogogodišnji rad u tom sektoru poljoprivrede stekao zavidna iskustva.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << />
Na površini od jednog hektara uzgaja nekoliko povrtarskih i voćarskih kultura.

Ispunjavajući stroge principe organske proizvodnje Aćimovići svake godine obnavljaju sertifikat koji potvrđuje visoku zdravstvenu I ekološku bezbednost njihovih proizvoda. U posao je uključena čitava porodica, a kako primećujemo sa posebnim zadovoljstvom u pomoć uskaču I najmlađi članovi.

A neumorni su i Boško I Mila koji će uskoro napuniti tek četiri godine.

Gde je dobro radno raspoloženje tu je i pesma potvrđuju Mila i Boško, uz želju da svoje pevačko umeće podele I sa gledaocima RTV-a.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.