Izvor: B92, 07.Jan.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Ranjeni policajac i dalje teško

Beograd -- Policajac Vladan Karanfilofski, koji je juče ranjen u pucnjavi u Beogradu, i dalje je u teškom stanju.

On je priključen na aparate za veštačko disanje, ali su njegovi vitalni parametri donekle stabilizovani, saopšteno je agenciji Beta u Urgentnom centru. "On je u teškom stanju, operacija je trajala više časova. On ima brojne opasne povrede", rekao je Betin sagovornik.

U Uralskoj ulici u beogradskom naselju Karaburma juče je, prilikom pokušaja legitimisanja >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << dvojice mladića, doslo do razmene vatre između njih i policajaca. U pucnjavi je jedan od mladića poginuo, a policajac Vladan Karanfilofski (22) je pogođen sa tri metka. Drugi mladić je uspeo da pobegne.

Na mesto događaja odmah je izašao i ministar policije Dragan Jočić, koji je rekao: "Mi moramo da obezbedimo mir u Beogradu i poruka je da ćemo se truditi da do ovakvih incidenata ne dođe. Preciznije rečeno, Beograd neće biti mesto gde će moći da se puca na policiju i da se puca na građane.".

Međutim, i pored jučerašnjeg obećanja ministra policije Srbije da Beograd neće biti mesto gde će moći da se puca, rano jutros u beogradskom klubu "F6" ponovo je došlo do pucnjave. Jedan mladić pogođen je u stomak i sa teškim povredama prebačen u Urgentni centar.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.