Izvor: B92, 04.Nov.2016, 11:27 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Racije u Srbiji i BiH, vrbovali Srpkinje, Ukrajinke VIDEO
Policije Srbije, BiH i Nemačke su u zajedničkoj akciji uhapsile 16 osoba zbog organizovanja međunarodne trgovine ljudima i vrbovanja na prostituciju.
Kako je saopštio MUP, na području više gradova i Srbiji i BiH je uhapšeno 11 osoba, organizatora i članova organizovane kriminalne grupe, dok je u nemačkim gradovima Ulmu i Minhenu privedeno pet osoba.
Služba za borbu protiv organizovanog kriminala MUP-a uhapsila je u Beogradu i Kuli tri lica - S. V. (1976), T. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << K. (1986) i M. N. (1971).
Hapšenja i pretresi objekata izvršeni su u okviru akcija kodnog naziva "Tvins" i "Pismo", koje se istovremeno realizuju na području BiH, Srbije, Nemačke i Austrije, saopšteno je iz Tužilaštva BiH.
Akcija je rezultat višemesečne međunarodne istrage na otkrivanju i procesuiranju osoba osumnjičenih za organizovani kriminal, međunarodnu trgovinu ljudima, međunarodno vrbovanje radi prostitucije i pranja novca.
Tokom istrage prikupljeni su dokazi da je grupa osumnjičenih iz BiH i Srbije koristila težak položaj žrtava iz BiH, Srbije i Ukrajine, uglavnom devojaka mlađe životne dobi, koje su najmanje dve godine iskorištavali za pružanje seksualnih usluga na području BiH, Austrije i Nemačke.
Do sada je identifkovan veći broj žrtava, državljanki BiH, Srbije i Ukrajine, među kojima je bilo i devojaka mlađih od 22 godine.
Prema prikupljenim dokazima, osumnjičeni na ovaj način ostvarivali nezakonitu imovinsku korist, koja se meri stotinama hiljada evra.




