Pustila gas i kresnula varnicu

Izvor: Politika, 22.Dec.2006, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pustila gas i kresnula varnicu

U nastupu gneva Ljiljana Veličković kresnula varnicu u stanu napunjenim plinskim gasom

Svađa između nevenčanih supružnika, koja je počela juče oko 14 časova u Ulici Džona Kenedija 12, završila se eksplozijom plina u njihovom stanu. Pri tom je teško povređena Ljiljana Veličković (58), dok je njen nevenčani suprug Vojislav Ilić (60) prošao sa lakšim povredama.
Kako smo čuli od komšija, sukob je započela Ljiljana. Ona je, dok je sedela sama u malom stanu >> Pročitaj celu vest na sajtu Politika << na četvrtom spratu zgrade u Ulici Džona Kenedija, najverovatnije u nervnom rastrojstvu, odvrnula ventile na dve plinske boce, koje su stajale u kuhinji, i gas je počeo da puni stan. Uskoro je kući stigao Vojislav Ilić.
Komšije su zatim čule žestoku raspravu između Veličkovićeve i Ilića, što im, kako smo čuli, nije bilo prvi put. U nastupu gneva Ljiljana je, navodno, upalila šibicu ili upaljač. Plin koji je, samo nekoliko sekundi pre toga, pretio da ih uguši, eksplodirao je.

Razorna eksplozija napravila je haos u malom stanu. Tapete i nameštaj su izgoreli, a Ljiljana je dobila teške opekotine, o čemu svedoče i lokve krvi na podu i nameštaju. Otpao je deo zida pored ulaznih vrata u stan. Nekim čudom, nijedna od još dve plinske boce koje su se nalazile u stanu nije eksplodirala.

Eksplozija je oštetila i stan Zdenka Gutvajna, komšije na trećem spratu. Kaže nam da mu se zatresao plafon, a polomljeno je nekoliko stakala u njegovom stanu.

– Parčići stakla pogodili su me u vrat, izgleda da je puklo tačno iznad mog kreveta. Pomislio sam da je neko bacio bombu. Sav se tresem – objašnjava Gutvajn. – Taman sam se bio malo smirio, a onda su komšije počele da gase vatru, pa je niz plafon počela da mi curi voda.

On kaže da su Veličkovićeva i Ilić pre oko dve godine počeli da žive zajedno i da su se svađali od prvog dana.

– Stalno su se svađali, bučno i agresivno. Bilo je pitanje vremena kada će se nešto ovako desiti – veli Gutvajn.

Plinske boce su puštale gas i kada je došla policija. Gas se širio po hodnicima zgrade, kao i mirisi paljevine u stanu. Hitna pomoć je ubrzo došla i povređene supružnike prevezla u Urgentni centar.

S. Stamenković

[objavljeno: 22.12.2006.]

Nastavak na Politika...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Politika. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Politika. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.