Izvor: Blic, 05.Nov.2004, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prvi rezultati istrage do srede
Prvi rezultati istrage do srede
Prvi rezultati istrage nezavisne komisije o pogibiji vojnika Dragana Jakovljevića i Dražena Milovanovića mogli bi da budu gotovi do srede, kaže za 'Blic' Boža Prelević, šef nezavisne komisije koja istražuje na koji su način poginula dvojica gardista u kasarni u Topčideru.
Prelević objašnjava da će do sredine sledeće nedelje biti obavljeni rekonstrukcija, saslušanja i veštačenja događaja u kome su stradali vojnici. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<
On je, kako kaže, pre dva dana, obavestio članove Vrhovnog saveta odbrane o dosadašnjem radu nezavisne komisije.
- Obavestio sam ih o tome šta smo do sada uradili i šta je preostalo. Članovima VSO kazao sam da nije bilo opstrukcije u smislu da nešto nismo mogli da dobijemo. Više se radilo o varničenju između nas i tužilaštva, jer sve što smo tražili dobili smo, ali je pitanje u kojim rokovima. Mislim da se radilo o nerazumevanju uloge komisije. Od VSO smo dobili punu podršku i obećanje da će se maksimalno izlaziti u susret članovima komisije - objašnjava Prelević.
I Prvoslav Davinić, ministar odbrane SCG, izjavio je da će preliminarni rezultati istrage biti poznati do sredine sledeće nedelje. On je kazao da su on i Savet ministara SCG veoma zadovoljni dosadašnjim tokom istrage i ponovio da će istraga biti izvršena do kraja i da će svi eventualni krivci biti kažnjeni. Z. D.
















