Priprema mladih Pančevaca za poslove budućnosti

Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 30.Nov.2019, 14:52   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Priprema mladih Pančevaca za poslove budućnosti

U organizaciji Regionalnog centra za talente "Mihajlo Pupin" Pančevo biće organizovana serija predavanja pod nazivom "Novine vremena u kom već jesmo" kako bi pre svega mladim ljudima predstavili šta je to što nosi budućnosti kada je u pitanju obrazovanje i koji će biti poslovi budućnosti.

Prvo predavanje pod nazivom "Zanimanja budućnosti" održao je Predrag Đukić, autor programa za razvoj ključnih veština, ekspert Nacionalnog centra za talente i potpredsednik Mense >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << Srbije

Koji trendovi će oblikovati našu sutrašnjicu, koje će ključne veštine biti tražene u bliskoj budućnosti, su neke od tema o kojima se razgovaralo. Izneti su i podaci istraživanja rađenog za Svetski ekonomski forum koje je pokazalo da će u periodu od 2018. do 2022. godine samo u SAD biti ukinuto 75 miliona radnih mesta ali će u isto vreme biti potrebe za 133 miliona nekih novih koji zahtevaju drugačije kompetencije.

Veštačka inteligencija sve više preuzimati primat zato će zanimanja koja će nastati uključivati kreativnost, originalnost, inicijativu…

"Često me pitaju kako se zovu ta nova zanimanja koja će nastati i odmah ću vas razočarati - to niko ne zna, to nije nešto što može da se predvidi pet- deset godina u budućnosti, čak i ne mora. Ono što moramo je da uočimo koje probleme imamo, da vidimo koje tehnologije se razvijaju pošto će one biti način kako ćemo da rešimo te probleme. Danas ne postoji karijera - danas postoje karijere. I svi mi ćemo biti u prilici da stalno učimo neke nove stvari i da se stalno razvijamo i kao stručnjaci i kao ljud", objašnjava Predrag Đukić.

Cilj predavanja pod nazivom "Novine vremena u kom već jesmo" je da se pre svega mladim ljudima predstave svetski trendovi kada su zanimanja u pitanju.

"Predstavićemo neka iskustva ljudi kako bi studentima, srednjoškolcima, njihovim roditeljima pomogli da profilišu, da se upute šta nosi budućnost. Zato što definitivno živimo u nekom ubrzanju gde sve brzo zastareva i moramo da nađemo način kako u tome da opstanemo", kaže Dragoljub Cucić, direktor Regionalnog centra za talente "Mihajlo Pupin."

Ono što je izvesno a to je i utisak prvog predavanja je da je razvoj veština, konstantno učenje i unapređivanje ono što je potrebno za poslove budućnosti.

Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Radio Televizija Vojvodine. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Radio Televizija Vojvodine. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.