Izvor: B92, 08.Jun.2004, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Prikupljanje ostataka žrtava
Sarajevo -- Na području sela Buljim, u blizini Srebrenice, počelo je sakupljanje ostataka tela 30 ubijenih civila iz Srebrenice.
Kako piše sarajevski "Dnevni avaz", ostaci tela su na nepristupačnom terenu i rasuti su duž potoka, izjavio je šef Komsije za traženje nestalih u Tuzlanskom kantonu Murat Hurtić. On je rekao da su žrtve pre streljanja bile mučene i zlostavljane i da su nađeni skeleti na kojima se nalaze komadi žice, što ukazuje na to da su žrtve pre smrti >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vezivane.
"Radi se o osobama iz 'kolone smrti', koje su u julu 1995. pokušale da se probiju iz Srebrenice prema Tuzli, a ubijene su u Buljimu", kaže Hurtić. On dodaje da je taj zločin rasvetljen jer postoje preživeli svedoci ubistava.







