Izvor: Blic, 20.Mar.2002, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Pretres u 'Bosanki'
Pretres u 'Bosanki'
BEOGRAD - Goran Mačar, zamenik šefa Predstavništva Republike Srpske u Jugoslaviji, izjavio je juče za 'Blic' da su 13. marta predstavnici MUP-a Srbije pretresli vilu 'Bosanka', rezidencijalni objekat RS, i prateće objekte u Užičkoj ulici 5. Mačar kaže da predstavnici MUP-a nisu davali objašnjenja zbog čega to rade, već su se pozvali na naredbu Aleksandra Čolića, istražnog sudije Okružnog suda u Beogradu.
- Pripadnici MUP-a koji >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << su pretresli vilu 'Bosanka' nisu oduzeli nikakve predmete niti dokumenatciju, o čemu je sastavljen zapisnik - kazao je Mačar.
On je dodao da su trojica pripadnika MUP-a došla i u Predstavništvo RS u Dečanskoj ulici 8 u Beogradu i da su odneli deo dokumentacije koji se odnosi na poslovanje Predstavništva od 1994. do 1999. godine. Mačar je naglasio da u Predstavništvu nije izvršen pretres. On je istakao da su o slučaju obavešteni predsednik i premijer RS Mirko Šarović i Mladen Ivanić i dodao da nema informacija da li su najviši zvaničnici RS preduzeli nešto.
U javnosti su se javile spekulacije da su pretres vile 'Bosanka' i odnošenje dela dokumantacije iz Predstavništva RS u vezi sa biznismenom Momčilom Manićem. Mandić je za 'Blic' rekao da je istog dana kada i u vilu 'Bosanka', grupa pripadnika Uprave za suzbijanje organizovanog kriminala MUP Srbije došla i u predstavništvo Privredne banke Sarajevo u Beogradu i u Mandićevu benzinsku pumpu 'Manko'. Mandić kaže da su policajci odneli deo dokumenatcije iz predstavništva Privredne banke Sarajevo.
- Radnici MUP-a koji su došli raspitivali su se o meni, pitali kada dolazim i kada sam radio u Predstavništvu RS. Dok su pretresali objekte oko vile 'Bosanka' pitali su ima li skrivenog oružja - rekao je Mandić.On je napomenuo da je preko svog advokata kontaktirao sa istražnim sudijom Čolićem, na čiju su se naredbu pripadnici MUP-a pozivali prilikom pretresa.
- Čolić kaže da nema veze sa slučajem, već da su ga iz Uprave za suzbijanje organizovanog kriminala samo obavestili o postupku - kaže Mandić. On naglašava da su se pripadnici Uprave vrlo korektno ponašali i dodaje da mu je jedan od njih rekao kako im je naređeno da donesu 'bilo šta što pronađu'.
Vest o upadu pripadnika Uprave za borbu protiv organizovanog kriminala u vilu 'Bosanka' pokušali smo juče da proverimo u Upravi. General Radovan Knežević, načelnik Uprave, bio je odsutan i rečeno nam je da se vraća u četvrtak. Odsutna je bila i Marina Tomašević, portparol Uprave. Lj. B. - A. A.













