Presuda pripadnicima jedinice Puma za ratne zločine nad Srbima

Izvor: Blic, 24.Okt.2011, 11:35   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Presuda pripadnicima jedinice "Puma" za ratne zločine nad Srbima

ZAGREB - U zagrebačkom Županijskom sudu danas će biti izrečena presuda sedmorici bivših pripadnicika hrvatske jedinice “Pume” za ubistvo šest srpskih zarobljenika kod Glamoča 1995.

Izricanje nepravosnažne presude zakazano je za 14 sati, javljaju hrvatski mediji.

Optuženi se terete da su 9. i 10. septembra 1995. u akciji "Maestral dva”, u mestu Mlinište i Halapići kod Glamoča u BiH, po komandi hrvatskog generala Ivana Korade, ubili šest srpskih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << zarobljenika.

Optuženi su Emil Črnečec (49), Tihomir Šavorić (42), Antun Novačić (51), Robert Precehtjel (35), Nenad Jurinec (45), Goran Gaća (36) i Robert Berak (35).

Tokom postupka saslušan je veći broj svedoka i veštaka, dok je većina okrivljenih negirala krivicu.

Od sedmorice optuženih, jedino je Jurinec priznao zločin, ali u izmenjenom obliku, tvrdeći da je pucao, ali da nije ubio.

Hrvatski mediji navode da je zanimljivo da je postupak pokrenut tek nakon smrti Korade, koji je pre dve i po godine počinio samoubistvo prilikom obračuna s policijom, koja ga je opkolila nakon što je ubio pet ljudi.

Brigada "Pume” bila je sastavljena od ljudi iz hrvatskog zagorja i drugih delova severa Hrvatske

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.