Presečen lanac trgovine narkoticima

Izvor: S media, 15.Jan.2010, 11:45   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Presečen lanac trgovine narkoticima

U dve odvojene policijske akcije - u Bačkoj Palanci i na području Sremske Mitrovice - uhapšeno je šest osoba osumnjičenih za proizvodnju i distribuciju narkotika, čime je prekinut medjunarodni lanac krijumčara, rekao direktor policije Milorad Veljović.

Akcija je izvedena prošle noći u koordinaciji pripadnika novosadske kriminalističke policije sa Upravom kriminalističke policije iz sedišta MUP-a i u saradnji s policijom Republike Srpske, naveo je Veljović i dodao >> Pročitaj celu vest na sajtu S media << da je reč o odlučnosti Srbije da nastavi borbu na suzbijanju narkomanije.

Jedna akcija je izvedena u Bačkoj Palanci gde je pronadjena labaratorija za spravljanje i proizvodnju droge "skank" sa kompletnom aparaturom za proizvodnju.

Labaratorija se nalazi u kući Zvonka Sokola (24), rekao je Veljović.

Druga akcija izvedena je na području Sremske Mitrovice gde je uhapšena medjunarodna grupa - tri osobe crnogorske naconalnosti i dve srpske, naveo je on.

Veljović je kazao da su uhapšeni Enver Ljuca zvani Vero (58) i njegov sin Damir Ljuca (19), obojica iz Podgorice, i Saša Jašović (29) iz Berana, Dejan Kuzmanović zvani Ćopa (29) i Aleksandar Davidović (23) obojica iz Sremske Mitrovice.

Direktor policije objasnio je da je reč o medjunarodnoj kriminalnoj grupi kod koje je pronadjeno više od 10 kilograma narkotika, a koja je bila hijerarhijski ustrojena, i opojnu drogu u dužem vremenskom peirodu iz Albanije preko Crne Gore distribuirala u Srbiju.

Droga je završavala na novosadskom i beogradskom narko tržištu, dok su odredjene količine krijumčarene za hrvatsko i zapadnoevropsko narko tržište, rekao je Veljović.

Nastavak na S media...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta S media. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta S media. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.