Izvor: B92, 10.Avg.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Požar u Raškoj se širi
Novi Pazar -- Zamenik predsednika opštine Raška Nikola Anastasijević izjavio večeras da je situacija zbog požara na Sakovskom brdu veoma teška.
"Ukoliko tokom noći ne bude zaustavljena vatrena stihija, požar preti da se proširi u predelu Golije", kazao je Anastasijević za lokalnu televiziju u tom gradu. Oko 200 hektara rastinja i borove šume na Sakovskom brdu je zahvaćeno požarom koji je izbio oko podneva. Požar je tokom dana bio lokalizovan, a zatim se pod uticajem >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << vetra vatra ponovo razbuktala.
Naselje Sakovići večeras je ostalo bez električne energije, jer su izgoreli drveni stubovi za prenos, saopštila je lokalna elektrodistribucija.
U jednom trenutku vatra je ugrozila prigradsko naselje Vlasovo, ali je požar u tom delu Raške lokalizovan. Zbog požara u naselju Vlasovo i obližnjim kućama nema struje.
Za večeras je zakazan i sastanak kriznog štaba opštine Raška.
U gašenju požara, osim vatrogasaca iz Raške, učestvuju i njihove kolege iz Novog Pazara, pripadnici Vojske Srbije i radnici Javnog komunalnog preduzeća "Gradac" sa više cisterni za vodu.







