Požar u Beogradu, četvoro povređeno

Izvor: B92, 22.Nov.2010, 08:40   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Požar u Beogradu, četvoro povređeno

Beograd -- U požaru koji se dogodio rano jutros, oko pola pet u Ulici Sremskih odreda 16 kod Tošinog bunara na Novom Beogradu, povređene su četiri osobe.

Povređeni su prebačeni u dežurne zdravstvene ustanove zbog znakova trovanja ugljen-monoksidom.

Požar je ugašen, a izgoreo je ceo jedan stan, kao i delovi prvog sprata i prizemlja.

Samo izgoreli zidovi su ostali od stana u kome je rano jutros izbio požar. Kako navode očevici komšije, stanar u stanu >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << je srećom jako brzo reagovao i počeo da budi ostale u zgradi.

„Mi smo spavali tamo u onoj zadnjoj sobi, tako da ništa nismo primetili, na kraju su nas komšije zvale telefonom. Vatrogasci kad su došli jako su udarali i tek onda sam ja video šta se dešava", kaže Zoran Petrinović, stanar zgrade u kojoj je jutros izbio požar.

Od dima nije moglo da se diše, a stanari zgrade su se trudili da što pre pobegnu iz svojih stanova jer se, kako kažu, dim širio velikom brzinom.

Najteže je bilo onima na višim spratovima. Jednoj 53-godišnjoj osobi koja se nagutala dima pružena je pomoć na mestu nesreće, a četiri osobe su prebačene na Vojnomedicinsku akademiju. Iz te ustanove je saopšteno da su svi van životne opasnosti.

Na mesto požara su izašle tri lekarske ekipe, a u gašenju požara učestvovalo je pet vatrogasnih vozila i 18 vatrogasaca.

Nastavak na B92...



Pročitaj ovu vest iz drugih izvora:
Povezane vesti

Hitna pomoć za 24 sata obavila 191 intervenciju

Izvor: Blic, 22.Nov.2010

Hitna pomoć je za 24 sata obavila 191 intervenciju od kojih 47 na javnom mestu, izjavila je jutros Tanjugu portparol Hitne pomoći dr Nada Macura...Dr Macura je istakla da su se lekarima najčešće javljali astmatičari, neurološki pacijenti i da je bilo i osoba sa temperaturom i stomačnim tegobama...

Nastavak na Blic...

U POŽARU ČETVORO OTROVANO DIMOM

Izvor: Kurir, 22.Nov.2010

BEOGRAD - U požaru koji je izbio jutros u 04.50 u ulici Sremskih odreda broj 16 u Novom Beogradu četiri osobe lakše su se otrovale dimom, izjavila je portparol Hitne pomoći Nada Macura...Dr Macura je kazala da su goreli prizemlje i prvi sprat zgrade u Ulici sremskih odreda, da su na lice mesta poslate...

Nastavak na Kurir...

Četvoro otrovanih u požaru kod Tošinog bunara

Izvor: Cafe.ba, 22.Nov.2010

Jutrošnji požar u Ulici Sremskih odreda 16 na Novom Beogradu ugašen je, a četiri osobe su prebačene u bolnice zbog trovanja ugljen monoksidom.

Nastavak na Cafe.ba...

Podni radijator upalio ceo stan

Izvor: Blic, 23.Nov.2010, 01:15

Jelica M. (18), Damir R. (18), Mira R. (63), Milica V. (53) i Miloš M. (56) prebačeni su na Vojnomedicinsku akademiju juče ujutru u 05.30 sati zbog trovanja dimom nakon požara koji je izbio u komšijskom stanu u Ulici Sremskih odreda 16 u Novom Beogradu. Požar je izbio jer se pokvario jedan od podnih...

Nastavak na Blic...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.