Izvor: Blic, 24.Okt.2007, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Povređenom u noćašnjoj eksploziji amputirana noga
Bomba, podmetnuta ispod automobila „mecedes", kojim je upravljao Marko Filipović iz Beograda eksplodirala je sinoć oko 23 u Ulici Jelisavete Načić na Dorćolu dok je automobil bio u pokretu. Kako je danas izjavila dr Nada Macura iz Gradskog zavoda za hitnu medicinsku pomoć Filipoviću je jedna noga potpuno razneta, a druga amputirana i njegovo stanje je kritično.
Teško povređenog mladića od sigurne smrti spasao je jedan od stanara, koji je brzo izleteo iz zgrade i >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << izvuklao ga iz mercedesa u plamenu. Vatra sa zapaljenih automobila čak se prošitrila i na stan u prizemlju, ali je zahvaljujući brzoj intervenciji vatrogasaca, ubrzo ugašena.
Automobil je eksplodirao kod broja 1, posle čega je Filipović izgubio kontrolu i redom udarao u parkirane automobile. Tom prilikom jedan automobil potpuno je izgoreo dok je još nekoliko oštećeno. Od siline detonacije popucali su i prozori na vozilima i prozorima okolnih zgrada, što je izazvalo paniku među stanarima obližnjih ulica.
Prema nezvaničnim informacijama, policija je na suvozačevom sedištu pronašla pištolj, a po rečima očevidaca odmah nakon eksplozije jedan automobil munjevitom brzinom udaljio se prema Gundulićevom vencu. Za sada nije poznato da li osobe iz ovog automobila imaju veze sa podmetanjem bombe, kao i mogući razlozi napada.
Na lice mesta ubzo su stigle brojne policijske ekipe, kao i vatrogasci koji su brzom intervencijom ugasili zapaljene automobile. Saobraćaj u Ulici Jelisavete Načić bio je blokiran do završetka uviđaja.
Prema nezvaničnim informacijama koje prenose mediji, Marko Filipović je od ranije poznat policiji, vezuje se za trgovinu narkoticima i navodno je preživeo već nekoliko atentata, pa se pretpostavlja da je ovaj napad posledica obračuna narko klanova, prenosi Mondo.
MUP: Pokušaj ubistva podmetnim eksplozivom
Ministar unutrašnjih poslova Srbije Dragan Jočić izjavio je danas da je Marko Filipović bio član kriminalne grupe koje je proteklih godina vršila iznude, razbojništva i ucene. "Ono što bi moglo da vodi ka rešenju jučerašnjeg slučaja je događaj na dočeku Nove 2006. godine u hotelu Metropol u Beogradu kada je došlo do sukoba grupe kojoj pripada povređeni Filipović i crnogorsko-bosanskog klana oko preuzimanja primata ko će obezbeđivati diskoteke i splavove", rekao je Jočić novinarima u Skupštini Srbije.
U saopštenju na sajtu MUP-a navodi se da je sinoć oko 22.50 u Beogradu, u Ulici Jelisavete Načić, ispred broja 3, pokušano ubistvo Markam Filipovića (29) iz Beograda. Ispod "mercedesa" beogradskih registarskih oznaka, kojim je on upravljao, postavljena je eksplozivna naprava koja se aktivirala dok je vozilo bilo u pokretu. Filipović je zadobio teške telesne povrede opasne po život, a prilikom detonacije oštećeno je više vozila i popucala su stakla na prozorima okolnih zgrada, navodi se u saopštenju policije. Novosti nezvanično prenose da je nastradali od ranije poznat policiji, da je preživeo nekoliko pokušaja ubistava te da je verovatno reč o obračunu kriminalnih grupa.










