Porodice čekaju pomoć države

Izvor: Blic, 26.Maj.2010, 01:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Porodice čekaju pomoć države

Beograd - Porodice trojice Srba koji su 14. maja ubijeni u blizini bolivijskog grada San Ramona, kada je otet Vilijam Rosales Suarez, narko-bos koga su čuvali, uputile su molbu Ministarstvu spoljnih poslova Srbije da im pomogne da tela svojih najbližih prevezu u domovinu, jer one za transport nemaju novca. Porodice su takođe dale punomoć Žani Petković de Rodrigez, konzulu Srbije u Boliviji da preuzme tela.

- Čekamo odgovor od Ministarstva, ali ne znamo u kom roku treba da >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << odluče da li će nam pomoći. Dragana Jovanović, supruga ubijenog Predraga Čankovića, nema novca da otputuje po telo, plati troškove preuzimanja, transporta. To sigurno košta nekoliko hiljada evra, a ona nema ni hiljadu.

Ni ona, ni porodice Bojana Bakule i Saše Turčinovića - kaže za „Blic" prijateljica Dragane Jovanović i dodaje da porodice ne znaju ni da li će ni kada Ministarstvo spoljnih poslova odgovoriti na njihovu molbu. Telohranitelji iz Srbije identifikovani su prošle nedelje, nakon što je bolivijska policija našem MUP-u prosledila kopije njihovih pasoša i otiske prstiju. Odmah je potvrđen identitet Bojana Bakule i Saše Turčinovića, a posle dodatnih veštačenja i Predraga Čankovića.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.