Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 23.Jul.2015, 20:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policijac uhapšen u Bačkoj Palanci
Pripadnici MUP-a u Bačkoj Palanci uhapsili su policijskog službenika D. Z. (35) zbog osnovane sumnje da je počinio krivično delo zloupotreba službenog položaja prilikom registrovanja vozila, saopštila je danas Policijska uprava u Novom Sadu.
On se tereti da je registrovao vozila, izdavao registarske tablice i nalepnice bez zakonom predviđene dokumentacije ili na osnovu dokumenata za koje se sumnja da su falsifikati.
U njegovoj kući, koju je policija pretresla >> Pročitaj celu vest na sajtu Radio Televizija Vojvodine << po naredbi nadležnog sudije, pronađena su različita dokumenta i isprave iz tog segmenta upravnih poslova koje je, kako se sumnja, koristio prilikom nezakonitih radnji.
Osumnjičeni D. Z, kome je određeno zadržavanje do 48 sati, biće u zakonskom roku doveden na saslušanje nadležnom sudiji za prethodni postupak.
Kako se dodaje u saopštenju, osnovano se sumnja i da je vlasnica jedne agencije za registraciju vozila podstrekivala D. Z. na krivična dela, pa će i protiv nje biti podneta krivična prijava, u redovnom postupku.
Nastavak na Radio Televizija Vojvodine...
Radnik policije registrovao na osnovu falsifikata
Izvor: B92, 23.Jul.2015
Policija u Bačkoj Palanci uhapsila je policijskog službenika D. Z. (35) zbog sumnje na zloupotrebu službenog položaja prilikom registrovanja vozila...On se tereti da je registrovao vozila, izdavao registarske tablice i nalepnice bez zakonom predviđene dokumentacije ili na osnovu dokumenata za koje...






