Izvor: Blic, 06.Nov.2004, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Policija traži kradljivce erotskog snimka

Policija traži kradljivce erotskog snimka

Maloletni N. J. podneo je juče krivičnu prijavu Opštinskom javnom tužilaštvu u Kragujevcu protiv nepoznatog lica koje je iz njegovog kompjutera ukralo video snimak seksualnog odnosa njega i njegove maloletne devojke.

Kako je izjavila za 'Blic' v.d. opštinskog tužioca Danica Radović, u prijavi se navodi da je mladić odneo kompjuter na popravku u jedan od renomiranih kragujevačkih servisa za računare. Tamo su mu rekli >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << da njegov hard-disk ne može da se popravi i zatim ga zamenili novim.

Nakon toga u gradu i široj okolini pojavili su se kompakt-diskovi sa erotskim filmom koji je počeo da kruži iz ruke u ruku.

Kako je izjavila načelnik odeljenja Ministarstva za prosvetu u Kragujevcu Zagorka Simić, krivica za ovaj događaj pre svega je 'na kriminalcima' koji su na drzak način ukrali privatnu stvar srednjoškolaca i pustili je u javnost. Ona se nada da će pravosuđe reagovati na pravi način, otkriti i kazniti krivce.

Okružni javni tužilac Slobodan Radovanović izjavio je za 'Blic' da je dat nalog policiji da sasluša i pravdi privede krivce koji su privatne snimke umnožavali i pustili u opticaj. On je rekao da su akteri u erotskom maloletničkom filmu poznati, ali i naglasio da oni nisu počinili nikakvo krivično delo. Zakon su prekršili oni koji su zadrli u njihovu privatnost i na taj način im naneli štetu.

N. R.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.