Izvor: Blic, 18.Jun.2010, 01:15 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija traga za organizatorima
Pančevo - Zbog izazivanja rasne, nacionalna i verska mržnja upućene prema Romima u selu Jabuka juče je uhapšen i jedan maloletni meštanin, koji ć biti priveden sudiji za maloletnike.
Policija je juče zavnično potvrdila da je preključe priveden Toni Zmejkovski (23) iz Jabuke, zbog sumnji da je izavao rarasnu nacionalnu i versku mržnju i netrpeljivost. Policija tereti Zmejkosvskog u krivičnoj prijavi da je "od 10. do 14. juna prilikom neprijavljenog skupa u Jabuci, upotrebom >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << fizičke snage, prinude, pretnjom, kamenovanjem, ugrožavanjem sigurnosti, oštećenjem tuđe stvari, raspirivao i izazivao versku i nacionalnu netrpeljivost prema pripadnicima romske nacionalnosti".
- Istraga je sada usmerena na otkrivanje kolovođa ovih napada na Rome. Zna se da je bilo onih koji su pozivali da se bacaju kamenice i da se uzvikuju preteće i uvredljive prouke – kaže izvor „Blica"upoznat sa istragom.
U pritvoru pančevačkog zatvora je po istom osnovu već pet lica iz Jabuke. Istražni sudija Višeg suda im je odredio pritvor do 30 dana. Osnov je sprečavanje uticaja na svedoke kojih je za sada 13 i uglavnom su iz reda oštećenih.
Smirila se situacija. Imamo dovoljno naših snaga. Žandarmerija trenutno nije u selu. Sve je pod kontrolom. Nema okupljanja ni najava okupljanja. Vratio se normalan život u Jabuku – kaže portparol Područne policijske uprave Jovica Antonić.
Policija traga za organizatorima
Izvor: TimockeVesti.net, 18.Jun.2010
Pančevo Zbog izazivanja rasne, nacionalna i verska mržnja upućene prema Romima u selu Jabuka juče je uhapšen i jedan maloletni meštanin, koji ć biti priveden sudiji za maloletnike.....Procitajte celu vest na izvornoj stranici ...Procitajte ceo tekst na Opširnije..
Jabuka: Uhapšen maloletnik zbog rasne i verske mržnje
Izvor: Vesti-online.com, 18.Jun.2010
Policija je uhapsila jednu maloletnu osobu zbog sumnje da je izazivala rasnu i versku mržnju tokom protesta u Jabuci, izjavio je danas za Radio Pančevo portparol policije Jovica Antonić...U pritvoru se trenutno nalazi pet meštana Jabuke, kojima je određen pritvor do 30 dana, a policija je u sredu...














