Izvor: Blic, 08.Nov.2007, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policija traga za dvojicom direktora
SMEDEREVO - Policija traga za dvojicom direktora iz okoline Lazarevca, koji se terete da su bili deo grupe privrednika,osumnjičenih da su zloupotrebom položaja i falsifikovanjem oštetili državu za stotine miliona dinara.
U akciji, koja je počela prekjuče uhapšena su osmorica privrednika iz nekoliko gradova Srbije, na čelu sa Vladislavom Ilićem, vlasnikom smederevskog preduzeća „Ponta trejd". Osim dvojice begunaca, preko kojih je Ilić organizovao saradničku mrežu >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << u Kolubarskom okrugu, u policiji nezvanično najavljuju hapšenje još jedne grupe preduzetnika, koju je smederevski biznismen organizovao u drugim mestima Srbije.
„Ilić se tereti da je sačinjavao fiktivnu dokumentaciju o prodaji robe na osnovu koje je kasnije vršio povraćaj poreza na dodatu vrednost, i tako protiv pravno stekao više od 100 miliona dinara", izjavio je istražni sudija Okružnog suda u Smederevu Predrag Lukić, koji je svim uhapšenima odredio jednosmečni pritvor.
Kao Ilićeve pomagače u ovom poslu, policija je označila Mirka Konstadinovića, direktora firme NSLA iz Čačka, Živomira Matića, direktora preduzeća „Žigoma" iz Mionice, Vojislava Mrkonjića, vlasnika „Mrki promet", iz Valjeva, Vladana Plavšića iz Valjeva, direktora „Dalmakop" iz Šapca, Zlatomira Pucarevića, direktora „KGB Kompani" iz Mionice, Svetozara Mandića, direktora firme „Man trejd" i Gorana Isailovića, direktora preduzeća „Kameleon kompas" iz Koceljeva.






