Izvor: Blic, 10.Nov.2006, 13:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Policajac batinao do smrti
Policajac batinao do smrti
ZRENJANIN - Okružni sud u Zrenjaninu osudio je policajca iz Kikinde Sašu Mijina na šest godina zatvora zbog ubistva Zdravka Trivana (49), saopštio je juče zrenjaninski sud.
Mijin je oktobra prošle godine u Kikindi naneo teške telesne povrede Zdravku Trivanu, od kojih je Trivan i preminuo.
U saopštenju se navodi da je Mijin s koleginicom Tatjanom Radišić nakon prijave Tatjane Momčilov da joj neko lupa na vrata otišao >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << do zgrade u Mikro naselju u Kikindi u kojoj ona živi i zatekao pijanog Trivana.
Mijin i Radišićeva su izveli Trivana ispred zgrade, gde mu je Mijin zadao udarac od kojeg je ovaj pao na travnjak. Nakon toga, osuđeni policajac mu je zadao još nekoliko udaraca.
U obrazloženju presude se navodi da je Mijin udarao Trivana i palicom po tabanima i da ga je kasnije uz pomoć Radišićeve položio na obližnju klupu, gde je ostao da leži sa teškim telesnim povredama, od kojih je i umro.
J.V.










