Izvor: Blic, 24.Dec.2002, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Počinje suđenje Momčilu Perišiću

Počinje suđenje Momčilu Perišiću

BEOGRAD (Beta) - Predsednik Vrhovnog vojnog suda Milorad Vukosav najavio je da će suđenje lideru Pokreta za demokratsku Srbiju Momčilu Perišiću, optuženom za špijunažu, početi danas u 9 sati.

Vukosav je kazao da će suđenje 'u principu' biti otvoreno za javnost. Agencija Beta saznaje da postoji mogućnost da za javnost bude zatvoren deo suđenja na kojem se bude raspravljalo o dokumentima označenim kao državna >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << tajna. Pored Perišića, sudi se i potpukovniku VJ Miodragu Sekuliću i civilu Vladimiru Vlajkoviću.

Perišić juče nije želeo da kaže da li će se pojaviti na sudu. Mediji su ranije preneli da on to neće učiniti, kao i da je izrazio sumnje u nepristrasnost vojnog pravosuđa. Perišić se ranije pozvao na poslanički imunitet, koji mu je potvrđen i u Skupštini SRJ. Vukosav je kazao da bi bilo logično da se Perišić odazove pozivu, ali da mu se ne može suditi ukoliko potvrdi da se poziva na imunitet.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.