Izvor: Blic, 04.Maj.2002, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pare završile na računu u Italiji?

Pare završile na računu u Italiji?

BEOGRAD - Milija Babović (43), suvlasnik firme 'Verano motors' i još nekoliko firmi, koga su otmičari prekjuče pustili nakon 39 dana zatočeništva, juče nije hteo da daje izjave za javnost. Njegovi bliski prijatelji preneli su 'Blicu' da Milija Babović namerava da se s porodicom, koja je još u šoku, odmori tokom Uskršnjih praznika, a da se potom vrati svom poslu. Verovatno će tek nakon toga saopštiti i neke pojedinosti o kidnapovanju. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << O otmici se juče nije oglasilo ni Ministarstvo unutrašnjih poslova Srbije, a pretpostavlja se da u cilju dalje istrage sigurno još neće objaviti policijska saznanja o slučaju. Ni 'Verano motors', generalni zastupnik 'Pežoa' za SRJ, nije se oglasio povodom oslobađanja Babovića.

I dalje se pouzdano ne zna kolika je suma plaćena Babovićevim otmičarima. Nezvanične informacije kazuju da je za Babovićev otkup dato između 10 i 15 miliona evra, odnosno da je za njegovo oslobađanje isplaćena najveća otkupnina na ovim prostorima. Nezvanično se, takođe, čuje da je novac isplaćen elektronskim putem, a da je krajnja odrednica bila Italija. Otmičari su, navodno, tek nakon uništavanja svih dokaza o transferu novca, putem kojeg bi Interpol eventualno mogao da uđe u trag kidnaperima, oslobodili Babovića.

Milija Babović je otet 24. marta u Južnom bulevaru. Dvojica napadača, naoružana automatskim puškama i sa čarapama na glavi, izletela su iz crnog 'audija A6', Babovića ugurali u vozilo, a zatim se odvezli u nepoznatom pravcu. Potraga za Babovićem nije imala efekta, a utvrđeno je da su tablice na 'audiju' ukradena.

Nakon otmice ni Babovićeva porodica, ni predstavnici 'Verano motorsa', ni policija ništa nisu saopštavali. Otmičari se danima nisu javljali da saopšte zahteve, pa je takvo ponašanje unelo sumnju u pozadinu kidnapovanja, zbog čega su kružile priče da Babovićev nestanak ima veze s poslovima iz prošlosti i 'neraščišćenim' računima. Pričalo se i da se širenje poslovne imperije Milije Babovića nekome smeta i da iza otmice stoje poslovni neprijatelji.

Inače, Milija Babović je u javnosti poznat kao biznismen koji ima širok krug prijatelja. Osim generalnog zastupništva 'Pežoa' za SRJ i BiH, 'Verano grupa' je i uvoznik motornog ulja 'eko', pneumatika 'gudjer', a 'Verano eltim' prodaje proizvode 'gorenje', 'soni' i 'armal'. Poseduje i 'Evroterm', fabriku za proizvodnju vrata i prozora, benzinsku pumpu 'Ciklon' i 'Fešn kompani' koja prodaje svetski poznatu garderobu firmi: 'Levis', 'Riplej', 'Džeger', 'Bata', 'Ćezare Pjaćoti'. 'Verano' je i većinski vlasnik 'Banjalučke banke' sa 67 odsto akcija. Babović važi i za jednog od najvećih sponzora fudbalskih klubova Partizan i OFK Beograd, a sa Partizanom ima i rentakar agenciju VIP. Babović je oženjen i otac četvoro dece. E. B.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.