Pacijent pretukao lekarku

Izvor: Blic, 16.Apr.2010, 01:05   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Pacijent pretukao lekarku

Požarevac - Policija je podnela prekršajnu prijavu protiv Petra S. (63) iz Požarevca zbog sumnje da je u dežurnoj internističkoj ambulanti bolnice u Požarevcu 14. aprila oko 23.30 sati pijan napao dežurnu lekarku, internistu Gordanu D. (60) i udario je po obrazu i ruci.

Incident se, po rečima direktora bolnice Srećka Bosića, dogodio kada su u ambulanti pacijent i lekarka ostali sami.

- Pacijent je od dežurnog interniste Gordane D., tvrdeći da je težak srčani >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << bolesnik, zahtevao da ga uputi na lečenje u bolnicu na Dedinju u Beogradu. Ona mu je rekla da mora prvo da ga pregleda i da utvrdi da li je za Dedinje, a on nezadovoljan njenim odgovorom počeo je da je šamara. Iako u šoku, lekarka je uspela da pozove obezbeđenje bolnice, a uskoro je stigla i policija koja je Petra S. privela na saslušanje - kaže direktor bolnice Srećko Bosić.

O ovom incidentu obaveštena je zdravstvena inspekcija Ministarstva zdravlja, a juče je zasedao lekarski kolegijum bolnice u Požarevcu, koji je izrazio uznemirenje i zabrinutost zbog napada na dežurnog lekara i od nadležnih organa zatražio da vinovnik napada bude primerno kažnjen.

- Mi radimo danju i noću i do sada je bilo napada pijanih pacijenata na obezbeđenje ili naše tehničare. Ovo je prvi put da pacijent tuče lekara, i to još ženskog pola, i tome se mora stati na put jer smo ugroženi na radnim mestima - naglašava direktor Bosić.

Lekarka Gordana D. juče je posle dežurstva imala slobodan dan i nismo mogli da dobijemo njenu izjavu o ovom incidentu, a u bolnici nisu mogli da nam kažu da li je otvorila bolovanje.

U martu 2009. godine sličan incident se dogodio u Žagubici kada je pacijent isprebijao lekara jer nije hteo da mu prepiše jaču dozu „trodona".

Nastavak na Blic...



Povezane vesti

Prijava zbog napada na vozača GSP-a

Izvor: B92, 16.Apr.2010

Beograd -- Beogradska policija podnela je krivičnu prijavu protiv Milana V.(28) iz Beograda, zbog sumnje da je napao vozača Gradskog saobraćajnog preduzeća... Kako se navodi u saopštenju policije, Milan V. je 9. aprila tukao N.S, vozača autobusa na liniji 35. Napad u kojem je vozač zadobio lakše...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.