POLJACI POKUŠALI ŠVERC 200 HILJADA EVRA

Izvor: Kurir, 23.Dec.2011, 15:32   (ažurirano 02.Apr.2020.)

POLJACI POKUŠALI ŠVERC 200 HILJADA EVRA

Carinici na prelazu Horgoš kod poljskih državljana pretresom njihovog vozila otkriveno je 200.000 evra koje su pokušali da iznesu iz Srbije

BEOGRAD - Uprava Carine saopštila je da su carinici na izlaznoj strani graničnog prelaza Horgoš sprečili iznošenje 200.000 evra iz Srbije u Mađarsku.

Kako je saopšteno, tokom noći 22. decembra, na pitanje carinika koliko deviza imaju da prijave, državljani Poljske A.L i S.A.M koji su putovali automobilom poljskih registracija, >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << prijavili su da ukupno imaju 7.000 evra.

Carinici su u kaputima na zadnjem sedištu automobila našli još 200.000 evra. Po propisima iz Srbije se može izneti po 10.000 evra, odnosno ukupno 20.000 evra.

Pošto su uhvaćeni putnici prijavili 7.000 evra, vraćen im je dozvoljeni iznos od 13.000 evra, dok je preostalih 187.000 privremeno zadržano.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.