Izvor: Kurir, 24.Jan.2012, 08:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PETRA CVIJIĆ NA SUDU!
BEOGRAD - Uskoro pred sudijom! Petra Cvijić (35), voditeljka RTS, najverovatnije će tokom sledeće nedelje biti pozvana na saslušanje kod istražnog sudije zbog saobraćajne nesreće koju je izazvala 9. januara. Voditeljka je te večeri na pešačkom prelazu u naselju Bele Vode udarila Slobodana Bajića (73), koji je od zadobijenih povreda preminuo.
BEOGRAD - Uskoro pred sudijom!
Petra Cvijić (35), voditeljka RTS, najverovatnije će tokom sledeće nedelje >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << biti pozvana na saslušanje kod istražnog sudije zbog saobraćajne nesreće koju je izazvala 9. januara. Voditeljka je te večeri na pešačkom prelazu u naselju Bele Vode udarila Slobodana Bajića (73), koji je od zadobijenih povreda preminuo.
Kako Kurir saznaje, tužilaštvo će do kraja nedelje tražiti da sud pokrene istragu protiv voditeljke.
- Krivičnu prijavu dostavili smo Prvom osnovnom tužilaštvu. Posle saslušanja kod istražnog sudije, on će odlučiti da li će protiv Petre Cvijić pokrenuti istragu ili ne - kaže izvor Kurira iz istrage.
Petra Cvijić se tereti za teško delo protiv bezbednosti saobraćaja. Za ovo delo je propisana kazna od jedne do 12 godina robije.
- Na osnovu uviđaja utvrđeno je da je Petra Cvijić prednjom levom bočnom stranom udarila i oborila na kolovoz pešaka Slobodana Bajića, koji je ulicu prelazio na obeleženom pešačkom prelazu - kaže sagovornik Kurira.
Brzina kojom se Petra Cvijić kretala Vodovodskom ulicom, kako objašnjava, biće utvrđena naknadno veštačenjem.
- Izvesno je da nije bila pod dejstvom alkohola, jer je to utvrđeno alkotestiranjem odmah posle udesa - kaže sagovornik Kurira.
Voditeljka Petra Cvijić, podsetimo, posle saobraćajne nesreće koju je izazvala i sama je zapala u teško psihičko stanje, zbog čega su joj propisani lekovi za smirenje. Od toga dana nije se pojavljivala u javnosti.
Petra se više nije javila!
Aleksandar Bajić, unuk pokojnog Slobodana, kaže za Kurir da ne zna ništa o krivičnoj prijavi protiv voditeljke.
- Ništa ne znam o toj prijavi. Znam samo da nam se Petra Cvijić javila jednom, odmah posle udesa, i posle toga nas više nije pozvala nijednom - kratko je rekao Aleksandar.
Oštetila „korsu“
Petra Cvijić je, kako kaže izvor Kurira iz beogradske policije, u nesreći oštetila i svoj automobil.
- Šteta na njenoj „opel korsi“ nije velika i procenjena je na oko 10.000 dinara - kaže izvor Kurira iz beogradske policije.







