Izvor: Kurir, 03.Okt.2010, 08:07 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PAO S DROGOM U TURSKOJ
ANKARA - Pokušao da prokrijumčari drogu u Srbiju! Turska policija uhapsila je crnogorskog državljanina Zdravka B. (37) zbog sumnje da je pokušao da prokrijumčari sedam kilograma heroina i 170 kilograma supstance za pravljenje tog opijata. Heroin je bio namenjen srpskom, crnogorskom i bugarskom narkotržištu.
ANKARA - Pokušao da prokrijumčari drogu u Srbiju!
Turska policija uhapsila je crnogorskog državljanina Zdravka B. (37) zbog sumnje da je pokušao da prokrijumčari >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << sedam kilograma heroina i 170 kilograma supstance za pravljenje tog opijata. Heroin je bio namenjen srpskom, crnogorskom i bugarskom narkotržištu.
Kako je saopštila turska policija, Zdravko B. priveden je na granici između Turske i Bugarske, kada je prilikom pretresa njegove „škode oktavije“, crnogorskih registarskih oznaka, pronađena droga.
Prema pisanju turskih medija, registarske tablice na automobilu su najverovatnije kradene. Prema proceni policije, od zaplenjene supstance, u specijalizovanim laboratorijama u Bugarskoj, moglo je da se napravi oko 80 kilograma heroina.
Zdravko B. je, kako se navodi, poznat bugarskoj policiji odranije po krađi automobila i drugim krivičnim delima. Sumnja se da je član kriminalne grupe koja se u Turskoj bavi proizvodnjom heroina.
Kod Zdravka B. pronađen je i pasoš SR Jugoslavije i nevažeća lična karta izdata u Podgorici. Turska policija nije želela da otkriva detalje akcije, s obzirom na to da se sumnja da se radi o, kako navode, veoma ozbiljnoj kriminalnoj grupi koja je i dalje u „igri“.
(E. K.)























