Izvor: Kurir, 17.Apr.2011, 09:12 (ažurirano 02.Apr.2020.)
PAO AVIO-MOST, POVREĐEN RADNIK
BEOGRAD - VIP-ovci ostali bez prolaza! Radnik aerodroma Nikola Tesla D. J. (31) povređen je juče oko 8.00 kad se avio-most na poziciji C na aerodromu „Nikola Tesla“ otkačio sa šina i pao na tlo. Radniku je prva pomoć pružena na licu mesta, a potom je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni centar.
BEOGRAD - VIP-ovci ostali bez prolaza!
Radnik aerodroma Nikola Tesla D. J. (31) povređen je juče oko 8.00 kad se avio-most na poziciji C na aerodromu „Nikola >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << Tesla“ otkačio sa šina i pao na tlo. Radniku je prva pomoć pružena na licu mesta, a potom je kolima Hitne pomoći prebačen u Urgentni centar.
D. J. je pozvan pošto je juče ujutru primećeno da avio-most nije ispravan. Dok je radio, most se spustio i pao.
Kako Kurir saznaje, saobraćaj na aerodromu odvija se nesmetano, iako je povećan zbog vaskršnjih praznika.
- To je avio-most koji se koristi za državne i VIP letove. Most pokreće elektromotor, koji ga spušta na razne visine. U trenutku nezgode u tunelu nije bilo putnika - rekao je za Kurir generalni direktor aerodroma „Nikola Tesla“ Velimir Radosavljević.
Avio-most koji je otkazao španske je proizvodnje, pa je o ovom incidentu obavešten i proizvođač. Očekuje se da će uskoro stići i delegacija iz Španije, čiji bi članovi trebalo da pomognu u istrazi o tome kako je došlo do rušenja. A očekuje se i izlazak komisije Direktorata za civilne letove, koji će pokrenuti svoju istragu.
(M. Ž. L.)












