Izvor: Blic, 01.Jun.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Otac otmičara ubio se od stida

Otac otmičara ubio se od stida

PODGORICA - Mirko Radonjić (43) iz Podgorice, otac 18-godišnjeg Aleksandra koji je uhapšen zbog sumnje da je oteo maloletnog P.R. (10), ubio se preksinoć oko 21.15 sati u svom stanu u Ulici Ivana Milutinovića. On je, prema nezvaničnim informacijama, sebi oduzeo život tako što se ubo nožem.

Motiv samoubistva Mirka Radonjića za sada se nagađa, jer niti je rekao porodici da namerava da sebi prekrati život, niti je ostavio >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << oproštajno pismo u kojem bi objasnio zašto se na to odlučio. U Podgorici se, međutim, priča da Mirko Radonjić nije mogao da podnese sramotu koju je porodici naneo njegov sin Aleksandar posle otmice dečaka P.R., za čiji otkup je traženo 20.000 evra. Podgoričani pričaju da je Mirka debelo uzdrmalo sinovljevo privođenje zbog kidnapovanja, puštanje iz pritvora i ponovno hapšenje. Ali, više od toga to što građani Crne Gore, posle skandalozne odluke istražnog sudije Miroslava Bašovića da pusti uhapšene, nisu upirali prstom samo u nadležne u sudu već i u porodice osumnjičenih.

Ivica Stanković, predsednik Višeg suda u Podgorici, juče je odbio zahtev porodice maloletnog P.R. za izuzeće sudije Bašovića, koji je osumnjičene mladiće pustio na slobodu. To je, kažu Podgoričani, još jedna skandal, jer se očekivalo da posle svega što su preživeli u proteklih desetak dana, dečakovoj porodici bar Stanković izađe u susret i s predmeta skine istražnog sudiju Bašovića.

Aleksandar Radonjić je s Amelom Mučićem (25), Aleksandrom Dragićevićem (29) i dvojicom maloletnika P.N. i D.I. osumnjičen da je 19. maja oteo dečaka P.R. od čijih su roditelja tražili otkup u iznosu od 20.000 evra. Otmičari su ubrzo uhapšeni, ali ih je posle ispitivanja, tokom kojeg su priznali otmicu, sudija Bašović pustio na slobodu. Za razliku od Bašovića, Milijana Pavličević, sudija za maloletnike, uhapšenim maloletnicima je odredila pritvor. B. Ć. - A. Ž. A.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.