Osumnjičene za malverzacije u Azotari danas privode u sud

Izvor: Blic, 24.Apr.2012, 12:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Osumnjičene za malverzacije u Azotari danas privode u sud

Sedmoro uhapšenih zbog sumnji da su umešani u malverzacije u pančevačkoj Azotari biće u toku dana privedeni istražnom sudiji Višeg suda u Beogradu, saznaje "Blic",

Istražni sudija će nakon saslušanja svih sedmoro odlučiti o zahtevu beogradskog Višeg tužilaštva za pokretanjem istrage i određivanje pritvora.

Osumnjičeni će biti privedeni pre isteka roka za policijsko zadržavanje od 48 sati, koje im je sinoć određeno, a koje ističe sutra uveče. >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic <<

U zavisnosti da li će osumnjičeni odlučiti da daju iskaz, ili se brane ćutanjem saslušanja mogu da potraju i do noćnih časova

Zbog sumnji da su oštetili državu za oko 8,3 miliona evra i pribavili protivpravnu imovinsku korist od 5,4 miliona evra, juče je uhapšeno sedam osoba.

U bekstvu su i dalje dvjoca osumnjičenih litvanskih većinskih vlasnika, Vidmantis Kučinkas i Simonas Kašus, a tužilaštvo najavljuje da ova hapšenja nisu poslednja.

Povezane vesti: Direktoru FK Novi Pazar 30 dana pritvora

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.