Izvor: B92, 25.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Orešković se vratio u zatvor
Rijeka -- Prvooptužen u procesu protiv "Gospićke grupe" Tihomir Orešković vratio se u sredu u pritvor Okružnog zatvora u Rijeci. Orešković se u pritvor vratio po odluci Vrhovnog suda Hrvatske pošto je 12. septembra pušten na slobodu. Vrhovni sud Hrvatske je prihvatio žalbu Županijskog državnog tužilaštva iz Rijeke na odluku Vanraspravnog veća Županijskog suda u Rijeci da Orešković i drugooptužen u postupku Ivica Rožić budu pušteni na slobodu nakon dvoipogodišnjeg pritvora. >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << U Vrhovnom sudu tvrde da je reč o najtežem delu ratnog zločina protiv civilnog stanovništva za koje do donošenja prvostepene presude pritvor može da traje do 3 godine. Oreškoviću i Rožiću je pritvor produžen za godinu dana. Orešković je, uz četvoricu iz "Gospićke grupe", optužen za ratni zločin protiv civilnog stanovništva u Gospiću 1991.









