Izvor: Radio 021, 29.Jul.2015, 10:22 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Od danas dostupan Windows 10
Novi operativni sistem "vindouz 10" korporacije Majkrosoft od danas je dostupan u 190 zemalja sveta, uključujući i Srbiju.
U narednih godinu dana korisnici licenciranih verzija "vindouz 7" i "vindouz 8.1" mogu besplatno da pređu na novu verziju.
Kompanija očekuje da će za tri godine na "vindouz10" preći milijardu korisnika u svetu. Nova verzija "vindouza" je dostupna i za kompjutere i za tablete, a planirano je da do kraja godine bude dostupna i za druge uređaje.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Radio 021 << />
"Vindouz 10" se značajno razlikuje od svih prethodnih po tome što je to univerzalni OS koji može da radi na različitim platformama - mobilnim telefonima, tabletima, kompjuterima, konozalama za igrice i drugim.
S obzirom na to da Majkrosoft više neće razvijati "internet eksplorer" , "vindouzu 10" nudi novi pretraživač "majkrosoft edž".
U novi OS ugrađen je lični asisten "kortana" (cortana) i tehnologija "vindouz helou", koja će omogućiti sistemu da prepozna korisnika po njegovim biometrijskim podacima (otiscima prstiju, dužici oka).
"Vindouz 10" će biti kompatibilan s ažuriranim paketom "ofis 2016" s novim verzijama programa "vord" (Word), "ekscel" (Excel), "pauer point" (PowerPoint), "uan not" (OneNote) i "autluk" (Outlook). Odlikuje ga kontinuitet funkcija i mogućnost kontrole osetljive na dodir na bilo kom kompjuteru i mobilnom uređaju.
Windows 10 od danas dostupan u 190 zemalja
Izvor: NoviMagazin.rs, 29.Jul.2015
Novi operativni sistem (OS) "vindouz 10" (Windows) korporacije Majkrosoft (Microsoft) od danas je dostupan u 190 zemalja sveta, uključujući i Srbiju...U narednih godinu dana korisnici licenciranih verzija "vindouz 7" i "vindouz 8.1" mogu besplatno da pređu na novu verziju, preneo je Tas s...Kompanija...







