OPTUŽNICA PROTIV DRAGANA CRNOGORCA ZBOG ZLOČINA U BIH

Izvor: Kurir, 03.Dec.2010, 16:29   (ažurirano 02.Apr.2020.)

OPTUŽNICA PROTIV DRAGANA CRNOGORCA ZBOG ZLOČINA U BIH

BANJALUKA- Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Dragana Crnogorca optuženog za zarobljavanje i streljanje bošnjačkih muškaraca blizu Potočara u julu 1995. godine. U optužnici za krivično delo zločini protiv čovečnosti navodi se da je Crnogorac, kao

BANJALUKA- Sud Bosne i Hercegovine potvrdio je optužnicu protiv Dragana Crnogorca optuženog za zarobljavanje i streljanje bošnjačkih muškaraca blizu Potočara u julu 1995. godine.

U optužnici >> Pročitaj celu vest na sajtu Kurir << za krivično delo zločini protiv čovečnosti navodi se da je Crnogorac, kao pripadnik prve čete Centra za obuku Jahorina 12. jula 1995. godine, zajedno sa ostalim pripadnicima pomenute čete, u naselju Budak blizu Potočara, učestvovao u pretresu bošnjačkih kuća.

Crnogorac je 13. jula 1995. godine, učestvovao u zarobljavanju više hiljada mušakaraca Bošnjaka, te je iste večeri, kako se navodi u optužnici, sam izvršio streljanje od pet do sedam zarobljenih muškaraca, saopšteno je iz Suda BiH.

Crnogorac se nalazi u pritvoru Suda BiH.

Nastavak na Kurir...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Kurir. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Kurir. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.