Izvor: Blic, 31.Okt.2000, 13:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Neklu smrtna kazna

Neklu smrtna kazna

SUBOTICA - Veće petorice Okružnog suda juče je izreklo smrtnu kaznu Čehu Vlastimilu Neklu (40), a njegovom 'pomoćniku' u vršenju krivičnih dela teških slučajeva razbojništva Andreju Mazanu, koji je u bekstvu, kaznu zatvora u trajanju od 20 godina.

Jugoslovenski državljani koji se pominju u 'aferi kamiondžija', kao učesnici nedozvoljene prodaje kamiona i autobusa, Boban Milošević (33) i Miroljub Zdravković (39), osuđeni su uslovno >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << 10 meseci na tri godine, dok je Pero Čučković (25) osuđen uslovno šest meseci na dve godine.

U toku postupka, kako je juče rečeno, apsolutno je dokazano da je Vlastimil Nekl, zajedno sa Danijelom Medekom, koji je u pritvoru izvršio samoubistvo, i Andrejom Mazanom, 30. decembra 1998. godine i 18. septembra 1999. godine ubio dvojicu jugoslovenskih državljana Azema Ademia i Redžaja Valjdetida sa Kosova, kao i Čehe Luboša Kripla i Stevana Vodinskog. Četvorica vozača autobusa i kamiona su prethodno stigli u Jugoslaviju da bi 'obezbedili pomoć' autobusu 'turista koji je u kvaru'. Kada su stigli Medek, Nekl i Mazar su vozače najbrutalnije ubijali, a vozila prodavali u Jugoslaviji.

Za zločine i učinioce, tokom postupka, utvrđeni su materijalni dokazi. Tela ubijenih su pronađena na parkinzima autoputa E-75 u neposrednoj blizini Bačke Topole, a kamioni i autobusi su preprodati u Beogradu.

Prvooptuženi Danijel Medek je, inače, priznao sva dela koja su mu stavljena na teret, ali je u drugom pokušaju uspeo da se obesi u istražnom zatvoru u Subotici. Nekl je pobijao sve navode tužbe. M.P.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.