(Ne)sposoban da ubije

Izvor: Glas javnosti, 31.Mar.2009, 02:37   (ažurirano 02.Apr.2020.)

(Ne)sposoban da ubije

KNJAŽEVAC - LJubiši Tošiću (68), osumnjičenom za teško ubistvo Radice Lukić (57), supruge starešine Opštinskog prekršajnog veća Velimira Lukića, istražni sudija Okružnog suda u Knjaževcu juče je, posle saslušanja, odredio jednomesečni pritvor. Pored toga, sudija je naložio i da se obavi psihijatrijsko veštačenje Tošića u nadležnoj instituciji.

Tošić je uhapšen u subotu oko 22 sata i u međuvremenu je, prema nepotvrđenim informacijama, negirao zločin.
>> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti <<
Slavica Milić, Tošićeva snaja, veruje da LJubiša „nije kriv, da nije bio kadar da to učini i da će se to na sudu i dokazati“.

- LJubiša je imao neku razmiricu sa svojom prvom suprugom, koja živi u Nemačkoj. Znam da mu je sudija izrekao kaznu zbog toga i da on iz inata nije hteo da je plati. Situiran je, ima deviznu penziju i nije bila stvar u novcu, već čist inat. Pričao mi je da je zvao sudiju i da mu je pretio. Svi smo mu govorili da to ne radi. Supruga mu je telefonom iz Nemačke rekla: „Nemoj to da radiš, ako se nešto dogodi u Knjaževcu, tebe će da privedu“, i, evo, to se i dogodilo - kaže Mitićeva.

Sudija Velimir Lukić je Tošiću zbog narušavanja javnog reda i mira izrekao novčanu kaznu od 1.000 dinara, koju Lukić nije želeo da plati smatrajući da nije kriv, nakon čega je počeo da upućuje telefonske pretnje sudiji i njegovoj supruzi. Kako tvrdi porodica Lukić, Tošić je otvoreno govorio da se sve to neće dobro završiti po Lukiće i nadležne organe.

Radiša Zdravković takođe veruje da njegov komšija Tošić nije podmetnuo bombu.

- Zbunjen sam svim ovim što se dogodilo. Ne verujem da je mogao to da uradi. Tošić nije čovek koji je sposoban da ubije. Kulturan i uljudan čovek, koji se komšijama uvek lepo javljao. Verujem da će se dokazati da je nevin - kaže Zdravković.

Vest o Tošićevom hapšenju najteže je primila njegova prva komšinica sa kojom je svakodnevno pio kafu i koja nije želela da joj se spominje ime.

- Nikako LJubiša to nije mogao da uradi. Svakodnevno smo pili kafu, znam koliko je dobar čovek. Kada je moja kćerka čula da su ga uhapsili, pozlilo joj je i završila je u hitnoj službi - priča ova žena.

Nastavak na Glas javnosti...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Glas javnosti. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Glas javnosti. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.