Nastavljeno suđenje Paravinji

Izvor: Blic, 10.Maj.2012, 21:55   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Nastavljeno suđenje Paravinji

Iskazima petoro svedoka danas je pred sudom u Šibeniku nastavljeno suđenje Draganu Paravinji optuženom za pokušaj silovanja i teško ubistvo 17-godišnje Drnišanke Antonije Bilić 7. juna prošle godine i pokušaj silovanja još jedne devojke krajem juna 2010. kod Omiša.

Portparol županijskog suda u Šibeniku Branko Ivić izjavio je novinarima da je na današnje ročište pozvano sedmoro svedoka, ali dvoje nije došlo zbog bolesti.

Suđenje se nastavlja sutra, >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << kad se očekuje svedočenje pet novih svedoka.

Sudija Nives Nikolac ranije je najavila da će do sutra biti ispitani svi

svedoci, a da će se suđenje nastaviti 17. maja ispitivanjem sudskih

veštaka. Oni bi trebalo da svedoče o svojim zaključcima u vezi s dokazima uzetim iz kamiona Paravinje i o ostalim dokazima vezanim uz slučaj Antonije Bilić.

Svoj iskaz daće veštak tehničke struke koji će pokušati da rekonstruiše kretanje optuženog prateći signale mobilnih uređaja koje su koristili Parvinja i Bilićeva i zapise sa kamera za nadgledanje sa nadzornih stanica u Konjskom i Crivcu, na putnom pravcu Drniš-Split.

Iskaz će dati i veštaci sudsko-medicinske struke koji su analizirali DNA uzorke tragova krvi, sline i kose koji su nađeni u kabini kamiona kojim je upravljao Paravinja.

Antonija Bilić je 7. juna prošle godine poslednji put viđena kako u Drnišu ulazi u kamion kojim je upravljao Paravinja. Potraga za njim je trajala nekoliko sedmica, uhvaćen kod Srpca u Republici Srpskoj i prebačen u Banjaluku gde je priznao ubistvo.

Paravinja je u avgustu 2011. izručen Hrvatskoj zbog istrage, a u postupku u Šibeniku izjavio da je priznanje dao pod prisilom.

U decembru je iz Hrvatske bio prebačen u BiH zbog drugostepene rasprave u slučaju pokušaja silovanja na Jahorini iz 2002. Sud u Istočnom sarajevu je odbacio njegove žalbe i potvrdio prvostepenu presudu od dve godine i 10 meseci zatvora.

Sredinom februara vraćen je u zatvor u Šibeniku, gde mu je početkom marta počelo suđenje.

Dok je Paravinja bio u BIH, ministar pravde te zemlje odbio je zahtev Srbije za izručenjem Paravinje koji zbog silovanja treba odležati kaznu od četiri godine i pet meseci zatvora.

Povezane vesti: Šest svedoka na suđenju Paravinji Novi nastavak suđenja Paravinji - iskaze dalo šest svedoka Odloženo suđenje Paravinji zbog bolesti advokata Dragan Paravinja bahat na suđenju: Nisam ja tu da glumim marionetu! Odloženo suđenje Paravinji

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.