Izvor: B92, 05.Sep.2002, 12:00 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Nastavljeno sudjenje Nebojsi Ranisavljevicu
Bijelo Polje -- Sudjenje Nebojsi Ranisavljevicu iz Despotovca, koji je optuzen za ratni zlocin protiv civilnog stanovnistva, nastavljeno je u cetvrtak u u Visem sudu u Bijelom Polju. Optuzeni Ranisavljevic je ponovio, kao i prethodna dva puta, da nije bio ucesnik otmice i da nikada nije bio pripadnik paravojne formacije, vec vojnik Vojske Republike Srpske. On je, takodje, kazao da je njegova izjava u istrazi o ucescu u otimici i likvidaciji putnika "iznudjena torturama pripadnika Sluzbe drzavne >> Pročitaj celu vest na sajtu B92 << bezbednosti Crne Gore". Svedok Goran Djujic iz Priboja je potvrdio da poznaje navodnog organizatora otmice Milana Lukica, jos od pre rata u BIH, i kazao da ga je poslednji put video na "nekoj svadbi u Visegradu". Prema njegovim recima, mnogo Muslimana obratilo se njemu za pomoc nakon otmice trazeci svoje rodjake. Kako je na sudu izjavio, on je, nakon otmice ugovorio sastanak "izvesnog Vujovica iz Bara" sa Lukicem, i potvrdio da je tog sastanka bilo, ali je kazao da njemu nije poznato o cemu se na sastanku razgovaralo.








