Izvor: B92, 06.Jun.2005, 12:00   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Na redu svedoci-saradnici

Beograd -- Svedočenjem Miladina Suvajdžića nastavlja se suđenje pripadnicima "zemunskog klana" pred Specijalnim sudom u Beogradu.

Zamenik specijalnog tužioca Milan Radovanović predložio je da glavni pretres i u ovom delu suđenja bude javan, ali se tome usprotivio Suvadžić, koji je u ovom procesu svedok-saradnik. Predsednik Sudskog veća Marko Kljajević objasnio je da je, prema zakonu, obavezna saglasnost svedoka-saradnika da bi njegovo saslušanje bilo javno.
>> Pročitaj celu vest na sajtu B92 <<
Kako je ranije najavljeno, na suđenju optuženim pripadnicima "zemunskog klana", posle Suvajdžića, trebalo bi da svedoči još jedan svedok-saradnik Ljubiša Buha, dok je svedok-saradnik Zoran Vukojević već saslušan u prethodnom delu glavnog pretresa.

Inače, pripadnici kriminalne grupe "zemunski klan" terete se za 14 ubistava, četiri otmice i terorističke napade na firmu "Difens roud" i sedište Demokratske stranke Srbije. Na optužnici se pored prvooptuženog Milorada Ulemeka nalaze još 33 osobe, od kojih je 11 u bekstvu.

Nastavak na B92...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta B92. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta B92. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.