Muškarac teško povređen u saobraćajnoj nesreći

Izvor: NaDlanu.com, 13.Nov.2014, 09:20   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Muškarac teško povređen u saobraćajnoj nesreći

Tokom noći u Beogradu su se dogodila dva saobraćajna udesa u kojima su povređene dve osobe, od kojih jedna teže.

Muškarac star oko 43 godine u udesu, koji se dogodio oko 00.20 sati u Bulevaru oslobođenja, zadobio je prelom desnog kuka i otvoreni prelom desnog skočnog zgloba i stopala, rekla je portparol Hitne pomoći, Nada Macura.

On je pod sumnjom da ima potres mozga prevezen na VMA, istakla je Macura.

Dečak uzrasta 15 godina je kao putnik u vozilu >> Pročitaj celu vest na sajtu NaDlanu.com << u udesu oko 19.35 sati u Kumodraškoj ulici ispred broja 158 zadobio povredu desne potkolenice, a prevezen je u Dečiju kliniku u Tiršovoj ulici, kazala je Macura.

Prema podacima iz Uprave saobaćajne policije, prethodnog dana na putevima u Srbiji evidentirane su 94 saobraćajne nezgode u kojima je 36 osoba povređeno. U Beogradu je zabeleženo 47 saobraćajnih nezgoda u kojima je 19 osoba povređeno, saopštio je Auto moto savez Srbije.

Hitna pomoć je tokom noći u Beogradu obavila 122 intervencije od kojih 16 na javnim mestima, precizirala je Macura.

Lekarima su se od hroničnih bolesnika najčešće obraćale osobe sa malignitetom, srčani bolesnici, cerebrovaskularni pacijenti i astmatičari, navela je Macura.

Macura je ukazala da pojačan vetar može izazvati nervozu kod nervno labilnih i neurasteničnih osoba i da je potrebno čuvati se virusnih infekcija.

Portparol Hitne pomoći je savetovala adekvatno odevanje, uzimanje toplih napitaka, provetravanje prostorija i oprez u saobraćaju.

Izvor: Blic

Nastavak na NaDlanu.com...



Povezane vesti

BG: U dva udesa dvoje povređeno

Izvor: B92, 14.Nov.2014, 08:15

Tokom noći u Beogradu su se dogodila dva saobraćajna udesa u kojima su dvojica vozača zadobili povrede vrata, izjavila je portparol Hitne pomoći Nada Macura...Mladić star oko 20 godina je kao vozač u udesu, koji se dogodio oko 22.35 časova na uglu ulica Ševine i Prvomajske u Zemunu, zadobio trzajnu...

Nastavak na B92...

Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta NaDlanu.com. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta NaDlanu.com. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.