Izvor: Večernje novosti, 05.Maj.2015, 08:39 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Masakr u Peći 1998. delo JSO
ADVOKAT Duško Tomić optužio je Radeta Markovića, nekadašnjeg čelnika Resora državne bezbednosti, i Jedinicu za specijalne operacije (JSO) da stoje iza masakra šestorice srpskih mladića u kafiću "Panda" u Peći 1998. godine. O svojim saznanjima Tomić će govoriti i u utorak na suđenju u Prvom osnovnom sudu, jer ga je Marković tužio zbog uvrede. Tomić, koji je svojevremeno radio u kontraobaveštajnoj službi savezne policije, u izjavi za "Novosti", otkriva da ima belešku koju je sačinio >> Pročitaj celu vest na sajtu Večernje novosti << 11. juna 2004. godine posle razgovora sa Cvijetinom Cvikom Milinkovićem koji je bio rukovodilac jednog odeljenja DB na Kosovu. U tom dokumentu može se videti, kako tvrdi, "suština o likvidacijama koje je učinila DB, a u konkretnom slučaju zločinu nad srpskim dečacima u kafiću "Panda"". U belešci, pored ostalog, navodi se da mu je Milinković rekao da su ubistvo srpskih dečaka učinili pripadnici JSO po nalogu tadašnjeg šefa Radeta Markovića. Sve s tim u vezi, ali i drugim zločinima, kako naglašava pozivajući se na razgovor sa Milinkovićem, Milorad Bracanović, bivši rukovodilac SDB Srbije, predao je Vojislavu Šešelju pred njegov odlazak u Hag. - Bracanović je inače venčani kum Cvijetina Milinkovića, čoveka koji je nedugo posle razgovora sa mnom naprasno umro, po povratku sa jednog sastanka u Institutu bezbednosti u Beogradu, o čemu mi je svedočila i njegova supruga - priča Tomić. - Tu su sabrani svi događaji, koje je služba radila "u ime viših interesa", a gde nisu pošteđeni ni Srbi, posebno nedužni dečaci. Belešku koju sam sačinio 12. juna 2004. predočiću sudskom veću. Naš sagovornik ističe i da će tražiti da bude saslušan i jedan od agenata britanske obaveštajne službe MI-6, koji je takođe imao sve te informacije. Ovaj britanski agent je, prema tvrdnjama Tomića, o svemu tome informisao i predstavnike vlasti, posle 5. oktobra 2000. ŠEŠELj: NE ZNAM NIŠTA O TOME! NA tvrdnje advokata Duška Tomića da Vojislav Šešelj ima saznanja da je naša državna bezbednost umešana u ubistvo dečaka u kafiću "Panda", lider radikala za "Novosti" kaže: - Ne znam ništa o tome. Gde je on to rekao? Kada bude rekao, zovite me. Trenutno mi počinje emisija. STEFANOVIĆ: MUP DAO ŠTO JE IMAO SVE što je policija imala o slučaju ubistva šestorice srpskih mladića u kafiću "Panda" prosledila je tužilaštvu. Ovo je juče izjavio ministar policije Nebojša Stefanović odgovarajući na pitanje novinara o tom zločinu i dodao: - Možda druge bezbednosne strukture imaju više informacija, a sve što je MUP imao već je dostavljeno tužilaštvu, jer se radi o slučaju koji se desio 1998. godine.
Nastavak na Večernje novosti...
Tomić: Masakr u Peći 1998. delo JSO
Izvor: Radio Televizija Vojvodine, 05.Maj.2015
Advokat Duško Tomić optužio je nekadašnjeg čelnika Resora državne bezbednosti Radeta Markovića i Jedinicu za specijalne operacije (JSO) da stoje iza masakra šestorice srpskih mladića u kafiću "Panda" u Peći 1998. godine. O svojim saznanjima Tomić je danas trebalo da govori na suđenju u Prvom...





