Marović:Ne bi me iznenadilo da i ja budem uhapšen

Izvor: Blic, 20.Maj.2011, 10:15   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Marović:Ne bi me iznenadilo da i ja budem uhapšen

PODGORICA - Potpredsednik Demokratske partije socijalista (DPS) Svetozar Marović izjavio je da misli da je lider te stranke i bivši premijer Milo Đukanović znao da će njegov brat Dragan i gradonačelnik Budve, Rajko Kuljača biti uhapšeni, kao i da ga ne bi iznenadilo da i on bude uhapšen.

- Mislim da je Đukanović znao da će biti preduzete određene radnje, ali ja ne očekujem ni od njega, ni od Ranka Krivokapića, niti od bilo koga, da se mešaju u rad pravosudnih >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << institucija - rekao je juče Marović televiziji "Vijesti".

On je rekao da ga ne bi iznenadilo da i on bude uhapšen jer je uveren da jedan deo ljudi iz DPS-a "možda misli da nije loše da Svetozar Marović oseti pritisak neke vrste".

- Što se tiče prava i zakona, ja sam odavno otvoren, i ne mogu da utičem na to. Kao što su hapsili moga brata, mogu da uhapse i mene. Možda će sačekati da mi umre još jedan stric, pa da me onda uhapse - rekao je Marović.

Na pitanje kako je tek sad "shvatio" da pravna država ne funkcioniše kako treba, kada je to pogodilo njegovu porodicu, Marović je odgovorio da jednim delom prihvata deo odgovornosti.

- Prihvatam deo odgovornosti u tom delu što, možda, nisam imao dovoljno koncentracije, pažnje i vremena da se bavim svim slučajevima, i na taj način jesam, ako smem tako reći, grešan. Nema čoveka koji nije grešan - zaključio je on.

Marovićev brat i gradonačelnik Budve sa još desetak svojih saradnika su uhapšeni krajem prošle godine zbog zloupotrebe službenog položaja u slučaju izgradnje ekskluzivnog hotelskog kompleksa na rtu Zavala kod Budve.

Povezane vesti: Marović počeo da dolazi na sednice DPS Jovićević: Đukanović i Marović znaju previše jedan o drugom Steže se obruč oko Marovića

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.