Izvor: Glas javnosti, 20.Jan.2009, 07:37 (ažurirano 02.Apr.2020.)
Lopov gazio krstove
BEOGRAD - Kiosk sa svećama, crkvenim kalendarima, krstovima, brojanicama, koji se nalazi u porti Srpske pravoslavne crkve Hram Svetog Velikomučenika Georgija u Ugrinovcima, opljačkan je juče ujutro na jedan od najvećih hrišćanskih praznika Bogojavljenje, koji se obeležava kao dan kada je kršten Isus Hrist.
Drski provalnik, ili više njih, nije se mnogo obazirao na značaj praznika i na to da će mnogi vernici na Bogojavljenje doći u crkvu po svetu vodicu i zapaliti sveću tako >> Pročitaj celu vest na sajtu Glas javnosti << da je osim što je odneo novac, pobacao i ispreturao stvari iz kioska i izgazio krstove. Uprkos pljački, kiosk je juče radio.
- Teško mi je što se pljačka desila baš na Bogojavljenje. Polupano je staklo, sve je ispreturano, provalnik je gazio krstove i sveće. Ne znam tačno koliko je novca bilo u kiosku, ali sve je odneto. U nedelju sam radila do sedam sati uveče. Kada sam ujutro došla u kiosk, imala sam šta da vidim. Dolazila je policija i napravila zapisnik. Ovaj kiosk je postavljen prošle godine. U kiosk sam dolazila da pomognem - rekla je za Glas Bosiljka Golubić.
Vernici koji su juče čekali u redu za sveće ispred poharanog kioska s nevericom su dočekali vest o pljački uz opasku da je kiosk postavljen prošle godine.
Ajde da i ja malo pomognem,dva pljackasa,momci od 16 i 23godine,onaj stariji vec privodsjen u policiju zbog dilovanja droge,ovaj mladji,uskoro 17 godina je nov u svemu a za drogu nema para,stariji je visok oko 188cm,mladji oko 182,stariji ima tetovazu na levoj ruci,mladji mladez na desnom obrazu.Obojica se oblace u crno(mozda neka sekta)...
Iza mene kao profesionalnog vidovnjaka stoji 13 godina iskustva,ne zivim u Srbiji i ovo ne pisem ni zbog slave ni para,mozda ovo pomogne nekome u policiji.
Ko pravi krstove - neznam,al da pop pretapa svece ,to znam.Za svece i nema stete,jer su vec vise puta prodate.















