Lekari Decedre pred sudom u ponedeljak

Izvor: Blic, 12.Feb.2011, 14:25   (ažurirano 02.Apr.2020.)

Lekari Decedre pred sudom u ponedeljak

Suđenje lekarima i vlasnici privatne klinike Decedra, optuženima za nesavesno lečenje Jelice Radović (19), koja je 2006. godine preminula posle rutinske operacije čukljeva u toj klinici, nastaviće se u ponedeljak u 9 sati pred Prvim osnovnim sudom u Beogradu, u zgradi Palate pravde.

Suđenje Slavku Tomiću, hirurgu-ortopedu, anesteziolozima Oliveri Jeremić i Miodragu Stojanoviću i Svetlana Sremčević, vlasnici Decedre, vođeno je tokom pred Trećim opštinskim sudom, ali >> Pročitaj celu vest na sajtu Blic << je zbog reforme pravosuđa premešteno u Prvi osnovni sud, gde je u maju prošle godine počelo iznova pred većem kojim predsedava sudija Ljudmila Miljković.

Veštaci medicinske struke ocenili su na poslednjem ročištu da je klinika Decedra radila neorganizovano i svedočili da je postojala mogućnost da Jelica Radović preživi da su lekari na vreme reagovali na simptome sepse.

Jelica Radović operisana je 5. septembra 2006. godine na klinici Decedra u Beogradu, a u Urgentni centar je prebačena tri dana kasnije, gde je umrla 9. septembra.

U prvom suđenju osumnjičeni su negirali optužbe i međusobno prebacivali krivicu za propuste u lečenju.

Nastavak na Blic...



Napomena: Ova vest je automatizovano (softverski) preuzeta sa sajta Blic. Nije preneta ručno, niti proverena od strane uredništva portala "Vesti.rs", već je preneta automatski, računajući na savesnost i dobru nameru sajta Blic. Ukoliko vest (članak) sadrži netačne navode, vređa nekog, ili krši nečija autorska prava - molimo Vas da nas o tome ODMAH obavestite obavestite kako bismo uklonili sporni sadržaj.